بازدید : 165 17 مرداد 1396 14:33 شماره :51767

42 هکتار از اراضی ملی شهرستان کوثر درخت‌کاری شد
فرماندار شهرستان کوثر از پوشش 42 هکتار اراضی ملی این شهرستان با آغاز طرح درختکاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، علیرضا علیپور طی بازدید از جنگل‌کاری در شهرستان کوثر گفت: این طرح از سال 79 شروع شده و در طول سال‌های گذشته به مساحت آن افزوده گردیده است و 42 هکتار از اراضی ملی این شهر را پوشش داده است.
وی افزود: در این پروژه جنگل‌کاری علاوه بر ایجاد فضای سبز، گونه‌های درختی سازگار با اقلیم و خاک منطقه کشت گردیده و به همین دلیل این پروژه "باغ اکولوژیک" نامگذاری گردیده است.
فرماندار کوثر با بیان اینکه در این پروژه ده گونه درخت پهن برگ و همچنین 5 گونه سوزنی برگ کشت شده، گفت: این طرح تاثیرات به سزایی بر اکوسیستم گیاهی و جانوری منطقه داشته و موجب کنترل سیلاب و همچنین ذخیره آب باران می‌گردد.
علیپور اظهار کرد: این طرح تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از ایجاد گرد و غبار داشته و همچنین زیستگاه انواع پرندگان از جمله کبک و سایر حیوانات وحشی نظیر خرگوش و روباه می‌باشد.
وی درختان کشت شده از درختان پهن برگ را اقاقیا، ون، گردو، داغداغان، پسته وحشی، بادام وحشی، انواع آلوچه، انگور، رز، آلبالو و درختان سوزنی برگ را سرو نقره‌ای، ارس آمریکایی، سرو خمره ای، سرو شیراز، کاج سیاه (مبدا ترکیه) عنوان کرد و گفت: در میان گونه‌های کشت شده سرو نقره‌ای به دلیل سازگاری با منطقه علاوه بر رشد و بذر دهی قابل توجه، نیاز به هیچ‌گونه آبیاری تکمیلی در فصل تابستان ندارد.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1308
بازدید کل : 5536121
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5