بازدید : 362 18 مرداد 1396 15:9 شماره :51791

اجرای طرح استراحت جنگل در دولت یازدهم اقدامی شجاعانه در کشور است
 
رییس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح استراحت جنگل در دولت یازدهم اقدامی شجاعانه در کشور است. 
    به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خداکرم جلالی که روز چهارشنبه به مرکز استان گیلان رشت سفر کرده است  در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی منابع طبیعی این استان  گفت: بدون شک جنگل ها زیر بنای توسعه و حیات محسوب می شود و همه امور زیربنایی کشور با مسائل منابع طبیعی گره خورده بطوری که توسعه یک جامعه با پایداری و توسعه جنگل ها عجین شده و همه عناصر ضروری مثل آب، خاک و هوا به وجود جنگل های شاداب کشور بر می گردد.
  جلالی در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی منابع طبیعی استان گیلان  ضمن تشکر از مدیر و کارشناسان منابع طبیعی  این استان،  گیلان را پیشگام در اجرای طرح تنفس جنگل خواند و یادآور شد اولین استانی که در حوزه شمال، پایان بهره برداری از جنگل ها را اعلام نمود، گیلان بود.
وی افزود: تصمیم های گرفته شده در دولت یازدهم در خصوص تنفس جنگل یک اقدام بزرگ و شجاعانه و بسیار اساسی برای کشور است  و در واقع یک حرکت بزرگ در خدمت به طبیعت بوده که امیدواریم با درست عمل کردن به این طرح، جنگلهای زیبای هیرکانی شمال کشور از رشد و شادابی لازم برخوردار شود.
رییس سازمان جنگل ها خاطر نشان کرد: با عنایت به طرح تنفس جنگل، 90 درصد از نیاز چوبی کشور از طریق توسعه زراعت چوب و 10 درصد نیز از طریق واردات تامین خواهد شد ضمن اینکه هیچ  عوارضی از واردات چوب اخذ نمی شود.
 
 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1169
بازدید کل : 5536020
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5