بازدید : 266 21 مرداد 1396 9:39 شماره :51820
معاونت علمی رئیس جمهوری پیگیری می کند
استفاده از فناوری در اطفای حریق جنگل های کشور
  
 معاون علمی و  فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به این که هر سال مساحت بسیار زیادی از جنگل ها و مراتع کشور طعمه حریق می شود، گفت: یکی از اهداف تسهیل گرانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استفاده از فناوری در اطفای حریق جنگل ها و مراتع کشور است.
به گزارش علی وطنی  روز چهارشنبه در جلسه توسعه فناوری های اطفاء حریق جنگل ها و مراتع کشور که با حضور نمایندگان سازمان جنگل ها و مراتع کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دبیر ستاد توسعه فناوری صنایع هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سرپرست دفتر هماهنگی مراکز علمی معاونت توسعه فناوری برگزار شد، گفت: هر ساله بر اثر تغییرات اقلیمی و البته بی‌توجهی بعضی از هموطنان، مساحت بسیار زیادی از جنگل ها و مراتع کشور طعمه حریق می شود و خسارات مالی و جانی فراوانی را به کشور تحمیل می کند.
معاون توسعه فناوری  ریاست جمهوری ضمن تاکید بر هم افزایی بیش از پیش دستگاه های ملی و محلی، اظهار کرد: اطفای حریق جنگل ها و مراتع کشور به دلیل گستردگی ابعاد مالی، ساختاری، حقوقی و قانونی از عهده یک سازمان و یا یک دستگاه خارج است و باید همه دستگاه های ملی و محلی با پرهیز از اقدامات جزیره ای، با همکاری و مشارکت جدی یکدیگر نسبت به مدیریت این پدیده اقدام کنند.
وی تصریح کرد: معاونت علمی آماده است پیشنهادها و نظرات تخصصی دستگاه ها، سازمان ها و اشخاص را در حوزه اطفای حریق جنگل ها و مراتع بشنود، بپذیرد، تحلیل کند و به کمک پیشنهاد دهندگان با استفاده از فناوری های نوین این معضل را حل کند.
 
تایید طرح ایجاد مرکز ملی پایش جنگل‌ها و مراتع کشور
منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه صنایع هوایی و هوانوردی معاونت علمی نیز در جلسه توسعه فناوری های اطفای حریق جنگل ها و مراتع کشور گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری سابقه همکاری بسیار خوبی با سازمان جنگل ها و مراتع کشور در این زمینه دارد و طرح ایجاد مرکز ملی پایش جنگل ها و مراتع کشور با همکاری این سازمان راه اندازی خواهد شد.
منطقی افزود: لازم است همکاری های بیشتر و نزدیک‌تری بین معاونت و سازمان جنگل ها و مراتع برای رفع موانع اجرایی شدن این طرح صورت گیرد و ستاد آمادگی دارد بر اساس استانداردها و نظرات تخصصی سازمان جنگل ها و مراتع کشور، قسمت های مورد نیاز اصلاح طرح را ویرایش کند.

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1213
بازدید کل : 5362808
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23