بازدید : 342 21 مرداد 1396 15:31 شماره :51843

فرهنگ سازی را باید از نظام آموزش و پرورش آغاز کرد
 
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور گفت: ترویج فرهنگ حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی را باید از نظام آموزش و پرورش آغاز کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- خداکرم جلالی صبح شنبه  در شورای مدیران سازمان جنگل ها افزود: موضوع محیط زیست و منابع طبیعی یک مقوله حیاتی است وهمه دستگاه ها و نهاد ها باید در حفاظت، توسعه و بهره برداری بهینه از آن بکوشند.
وی افزود: در دیداری که با رهبر معظم انقلاب در هفدهم مرداد سال 93 داشتیم، ایشان روی موضوع فرهنگ سازی در سطح دبستان بسیار تاکید داشتند.
جلالی خاطر نشان کرد: کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، فرهنگ حفظ منابع طبیعی و محیط زیست را از نظام آموزش و پرورش شروع کرده اند.
 
 
رییس سازمان جنگل ها همچنین گفت: در کشور فنلاند آموزش و پرورش اولی تر از سایر بخش هاست و مهمترین شغل در کشور فنلاند شغل معلمی است که تخصص بالایی دارد.
مهندس جلالی نقش مشارکت مردم در منابع طبیعی را اساسی و کارآمد دانست و از مدیران  ترویج  و روابط عمومی خواست بهره گیری از سرمایه عظیم مردمی را جزو کارهای مهم در منابع طبیعی دنبال کنند که از هر بودجه و اعتباری بالاتر است.
در جلسه شورای مدیران  خانم شهلا نظریه موسس طرح ابتکاری « هرنهال یک نهال» از مدرسه دخترانه ایراندخت شهرستان بویر احمد گفت : ما توانستیم در مدرسه جشن تکلیف دانش آموزان را با یک خاطره به یادماندنی همراه کنیم و در هفته درختکاری طرح ابتکاری هرنهال یک نهال را اجرایی کنیم که تاکنون در هیچ یک از مدارس استان و شهرستان ها ایجاد نشده است.
 
 
نظریه که به اتفاق بهشتی فرد مدیرکل منابع طبیعی استان کهکیلویه و بویر احمد در جلسه شورای مدیران  شرکت کرده بود، گفت:  ما دانش آموزان مدرسه را در روز ملی درختکاری با پوشش جشن تکلیف به عرصه منابع طبیعی بردیم و نهال هایی که توسط دانش آموزان  کاشته شد به نام خود آنان  نیز ثبت شده است.  
این موسس طرح ابتکاری،  آموزش نونهالان در احیا و حفظ محیط زیست، نگرش دانش آموزان به ابعاد مختلف منابع طبیعی و سرمایه های ملی و اهمیت دادن یه مسایل دینی را از اهداف مهم این طرح برشمرد.
وی در ادامه به نتایج و کاربرد های عملی طرح هر نهال یک نهال پرداخت و تصریح کرد: کاشت درخت توسط نونهالان و دانش آموزان احساس تعلق خاطر را برای آنان به همراه خواهد داشت و کاشت همزمان میلیون ها نهال در یک جشن عبادی می تواند منجر به یک تعامل زیبا میان یک کار فرهنگی ، دینی و اجتماعی شود.
 در پایان نشست رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به رسم یادبود لوح تقدیری را تقدیم  خانم نظریه موسس طرح ابتکاری هر نهال یک نهال نمود.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1300
بازدید کل : 5536115
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5