پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 173 24 شهريور 1397 10:34 شماره :51864

مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری گفت: مردم در صیانت از عرصه های ملی حساس شده اند و مشارکت و حساسیت مردم در صیانت از این عرصه ها مطلوب است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری به نقل ازایرنا، علی محمدی مقدم در جمع فعالان فضای مجازی و تشکل های مردم نهاد افزود: با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مطلوب در چند سال اخیر، دغدغه و حساسیت مردم در صیانت از عرصه های طبیعی بیشتر از گذشته شده است.
به گفته وی، اطفاء حریق در بیشتر مراتع و جنگل های مناطق سخت گذر توسط افراد بومی انجام می شود، چرا که گاهی امکان و فرصت اعزام به موقع نیروی آتش نشانی و امدادی به مناطق جنگلی وجود ندارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری، از مهار و کنترل آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های بلوط شهرستانهای لردگان، کیار و اردل خبر داد و گفت: به دلیل تغییر اقلیم و افزایش دما در زمستان و کاهش بارندگی ها و طول دوره یخبندان، این آفت در جنگل های بلوط استان طغیان کرده بود.
محمدی مقدم افزود: این آفت برای جنگل های بلوط یک تهدید جدی است به همین دلیل از سال 89 تاکنون برای جلوگیری از گسترش این آفت، مبارزه بیولوژیک در جنگل های استان اجرایی شده است.
در این نشست 15 تشکل فعال در حوزه منابع طبیعی و فعالان مجازی دوستدار طبیعت دیدگاه های خود را مطرح کردند.
استان چهارمحال وبختیاری با یک میلیون و 653 هزار هکتار مساحت دارای 307هزار هکتار جنگل بلوط است.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7783
بازدید کل : 5626469
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:6