پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارشناسان معین مسئول پیگیری پیشرفت اقدامات صندوق توسعه ملی هستند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 350 24 شهريور 1397 15:46 شماره :51889

کارشناسان معین مسئول پیگیری پیشرفت اقدامات صندوق توسعه ملی هستند

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور  گفت: کارشناسان معین مسئولیت پیگیری و تهیه گزارش میزان پیشرفت اقدامات صندوق توسعه ملی آبخیزداری در استان ها را بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس خلیل آقایی در نهمین جلسه ستاد هماهنگی پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری اظهار داشت: کارشناسان معین با دستور کار مشخص پیشرفت عملکرد استانها را به تفکیک میزان عملکرد گزارش خواهند کرد.

وی کارشناسان معین را نمایندگان سازمان در تمام مراحل اجرایی پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری برشمرد و گفت: کارشناسان معین اختیارات مطالبه‌گری و پیگیری کارها را برعهده دارند و مدیران کل استان‌ها و ستاد سازمان باید با آنان ارتباط مستمر داشته باشند. 

رئیس سازمان جنگل ها، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که کارشناسان معین را ایجاد کردیم این بود که مدیران و معاونین ستادی که در خصوص نحوه پیشرفت پروژه ها به صورت شفاهی ارائه می کنند، کارشناسان معین در میدان عمل پیشرفت های فیزیکی را به عینه دیده و صحت و سقم آن را بررسی و تأیید می نمایند. 

 

وی همچنین گفت: کارشناسان معین باید استان های شاخص که کارهای خوب و برجسته انجام داده اند را به ستاد معرفی کرده و دلایل توفیق هر استان را مشخص نموده تا به صورت پایلوت مور دنظر سایر استان ها قرار گیرد. 

مهندس آقایی ادارات منابع طبیعی استان ها را خط مقدم عملیات دانست و گفت: وظیفه ستاد سازمان اعمال نظارت و پیگیری است تا سیاست های سازمان با ادارات کل همسان سازی شود. 

براساس این گزارش استان های البرز، لرستان، خراسان رضوی، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری تا کنون به عنوان استان های پیشرو در انجام اقدامات آبخیزداری معرفی شدند.

شایان ذکر است ستاد هماهنگی پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری 9 نفر از کارشناسان ستادی سازمان را به عنوان کارشناس معین جهت نظارت و ارزیابی اقدامات آبخیزداری استان ها تعیین کرده است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7680
بازدید کل : 5626401
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:2