پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 1500هکتار زمین ملی درآذربایجان غربی از تصرف سودجویان خارج شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 234 25 شهريور 1397 12:47 شماره :51915

1500هکتار زمین ملی درآذربایجان غربی از تصرف سودجویان خارج شد

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان آذربایجان غربی گفت: بیش از یکهزار و 500 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان از ابتدای امسال تاکنون خلع ید و رفع تصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از افزایش 16 درصدی برخوردار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از ایرنا، سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور افزود: کنترل ها و گشت های شبانه روزی ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی موجب شده است امسال میزان تخریب و تصرف اراضی ملی در آذربایجان غربی 18 درصد کاهش پیدا کند.
وی اضافه کرد: سامانه پایش برخط حفاطت از منابع طبیعی در آذربایجان غربی راه اندازی شده و ساکنان شهرستان های مختلف استان می توانند با شماره تلفن 1504 و یا شماره پیامکی 100000001504 هرگونه تخریب، تصرف و قطع درختان جنگلی را از طریق این سامانه اعلام کنند.
وی با اشاره به احداث نخستین پایگاه هوایی اطفای حریق شمال غرب کشور در ارومیه اضافه کرد: این پایگاه هوایی با 6 میلیارد ریال هزینه در حال احداث است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: فاز نخست این پایگاه هوایی که چهارمین پایگاه هوایی اطفای حریق در کشور به شمار می رود، در زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع با زیر بنای 440 متر مربع در 2 طبقه ساخته شده و هم اکنون مورد استفاده و بهره برداری در ماموریت های لازم در اراضی ملی و منابع طبیعی قرار می گیرد.
سرهنگ ابراهیم پور بیان کرد: پایگاه هوایی اطفای حریق ارومیه هم اینک از 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و برای تکمیل و اتمام عملیات اجرایی فاز دوم آن بیش از سه میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
وی با اشاره به وجود 13 منطقه بحرانی در سطح استان در زمینه خطر آتش سوزی گسترده ادامه داد: امسال برای مهار آتش سوزی در اراضی ملی و منابع طبیعی در سطح شهرستان های استان از فناوری دستگاه های دمنده استفاده می شود که موجب افزایش سرعت عمل در عملیات اطفای حریق شده است.
وی گفت: آتش سوزی های امسال در سطح اراضی ملی با استفاده از تصاویر ماهواره ای و با همکاری و کمک تشکل های مردمی و غیردولتی به نحو مطلوب و با سرعت بالا مهار شد.
به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی استان برای جلسه تودیع و معارفه ریییس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تکاب به این شهرستان سفر کرده است.
در این جلسه ای که با حضور فرماندار تکاب برگزار شد، فاضل سلامی به عنوان رییس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان معرفی و از خدمات عوض خرم مسلک، رییس پیشین این اداره تقدیر شد.
آذربایجان غربی 2 هزار و 750 هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی دارد که از این میزان 2 میلیون و 650 هزار هکتار عرصه مرتعی است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7929
بازدید کل : 5626558
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:6