بازدید : 464 13 شهريور 1396 15:19 شماره :52405
رئیس سازمان جنگل‌ها:
بسیاری از جنگلبانان با مشکلات معیشتی مواجه هستند
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: بسیاری از جنگلبانان با کمبود درآمد و مشکلات معیشتی مواجه هستند و با احسان خود به جنگل و انفال عمومی خدمت می‌کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خداکرم جلالی  صبح امروز در مراسم بزرگداشت  محافظان  و جنگلبانان  منابع طبیعی گیلان که حین ماموریت در حادثه  رانندگی جانشان را از دست دادند مصیبت آن را بسیار بزرگ توصیف کرد و گفت: جنگلبانان  در پاسداری از انفال و جنگل‌های این مرز و بو کشته‌شده‌اند و امیدواریم اجر شهدا برایشان در نظر گرفته شود.
 
 
   جلالی به لایحه دولت در حمایت از جنگلبانان اشاره داشت و افزود: طبق لایحه دولت تلاش شده تا کسانی که در راه انجام ‌وظیفه و حفظ انفال کشته و یا زخمی می‌شوند اجر شهید و جانباز برایشان رقم بخورد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه از دست دادن جان محافظان انفال الهی هدفی جز خدمت به مردم نیست، گفت: شهدا و جانبازان بسیار زیادی در راستای حفظ جنگل و مراتع داریم که اهمیت حفظ جنگل و دیدگاه توحیدی ما مسلمانان را می‌رساند.
جلالی بابیان اینکه همه عالم تسبیح و ذکر خدا می‌گویند، بیان کرد: تسبیح برای خدا زمانی ارزش دارد که از شعور و آگاهی برخوردار شوند و طبق مطالعات دانشمندان درختان و همه‌ی موجودات ذکر و تسبیح خدا می‌گویند.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری بابیان اینکه کشورهایی که با تغییر اقلیم‌ها دچار شده‌اند قدر طبیعت، مراتع و جنگل‌ها را ندانسته‌اند، گفت: پیامبر اکرم(ص) در کنار سفارش به حفظ کودکان وزنان سفارش کرده که درختان را نیز حفظ کنید که این نکته بیانگر اهمیت حفظ مراتع و جنگل‌ها است.
وی بابیان اینکه خدا کسی که درختی را قطع می‌کند لعنت می‌کند، افزود: در آفرینش درختان و مراتع خداوند همه‌چیز را بر اساس موزون و نظام‌یافته آفریده و ضرورت دارد تا در حفظ منابع طبیعی بکوشیم.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، حفظ منابع طبیعی و انفال الهی عبادتی بزرگ است، گفت: مقام معظم رهبری تأکیدات فراوانی در حفظ مراتع و جنگل‌ها دارند و حفظ جنگل‌ها را از اولویت بالایی برشمرده‌اند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه جان‌فشانی محافظان جنگل در راستای امر ولی امر مسلمین بوده است، گفت: ما وظیفه‌ای عظیم در مقابل عزیزان خانواده‌های ازدست‌رفته شهدا و جان‌باختگان حادثه داریم و باید تمام تلاش خود را در این راستا بکار گیریم.
 
 روزی میرزا کوچک جنگلی  از تمامیت ارضی این مرزوبوم دفاع کرد، امروز مدافعان عرصه منابع طبیعی!
مسئول آموزش عقیدتی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور  نیز در این مراسم  به عظمت حضرت علی علیه اسلام و عظمت غدیر اشاره داشت و اظهار کرد: ما به گرد پای مولایمان نمی‌رسیم اما باید راه آن امام همام را ادامه داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسم‌پور بابیان اینکه استان گیلان خطه شیران بیشه‌ای است که همیشه حافظ انفال بوده‌اند، افزود: روزی در این استان میرزا کوچک جنگلی از تمامیت ارضی و انسانیت این مرزوبوم دفاع کرد و اکنون نیز مدافعانی در عرصه جنگل و انفال دارند.
سئول آموزش عقیدتی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بابیان اینکه حافظان مرتع، جنگل با حقوق اندک و تلاش فراوان در راه جنگل خدمت گذاری می‌کنند، گفت: خانواده‌های شهدا و حادثه دیدگان جنگل و مراتع طبیعی سرخود را همانند راش خزری بالا بگیرند و از این منظر بسیار خوشحال باشند.
قاسم‌پور با اذعان به اینکه جنگل‌های گیلان باید به جهت وسعت خود از نیروهای بیشتری در عرصه جنگل‌داری برخوردار شوند، بیان کرد: باید تمام تلاش خود را در راستای حفظ و معیشت خانواده‌های سازمان جنگل‌ها بکار گرفت و مشکلات آن‌ها را حل کرد
وی بابیان اینکه کشور در پیچ و خم  اقتصادی قرار دارد، گفت: اکنون در خشک‌سالی اقتصادی قرار داریم و تاکنون تلاش‌هایی در راستای معیشت خانواده‌های جنگل‌ها و مراتع شده اما باید تلاش‌ها در این راستا بیشتر شود.
 
مدیرکل منابع طبیعی گیلان: شهدای جنگل با خون خود منابع طبیعی را آبیاری کرده‌اند 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بابیان اینکه شهدای جنگل با خون خود منابع طبیعی را آبیاری کرده‌اند گفت: دلجویی‌های رئیس سازمان بار مسئولیت را از دوش ما برداشت.
محسن یوسف‌پور امروز در مراسم یاد و خاطره محافظان انفال الهی و پاسداران منابع طبیعی گیلان با تقدیر از جان‌فشانی کشته‌شدگان در راه محافظت از جنگل‌ها در شهرستان بندر مرزی آستارا اظهار کرد: شهدای جنگل با خون خود منابع طبیعی و انفال را آبیاری کرده‌اند و شایسته تقدیرند.
وی به دلجویی‌ها و عیادت مردم و مسئولین پس از شنیدن خبر حادثه اشاره داشت و تصریح کرد: از زمانی که حادثه برای محافظان منابع طبیعی رقم خورد با پیام‌ها و عیادت‌هایی از سوی مردم و مسئولان کشور مواجه شدیم که برای ما بسیار قابل ارزش است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان به پیگیری‌ها و تلاش‌های رئیس سازمان جنگل‌ها در راستای مداوا و خدمات‌دهی بیشتر به حادثه دیدگان حادثه اشاره کرد و گفت: پیگیری‌ها و دلجویی‌های رئیس سازمان و سایر مسئولین بار مسئولیت را از دوش ما برداشت و برای ما تحمل آن راحت‌تر کرد.
یوسف‌پور ایثارگری در راه حفظ از انفال الهی را مجاهدانه توصیف کرد و گفت: محافظان جنگل با اهدای خون خود در راستای حفظ منابع طبیعی تلاش می‌کنند و در این راه با در دست گرفتن جان خود می‌کوشند.
 بر اساس این گزارش پس از مراسم بزرگداشت رییس سازمان  جنگل به بیمارستان پورسینای رشت رفت  و از ولی اله صفی نژاد جنگلبان مصدوم آستارایی که در حین ماموریت حفاظتی دچار سانحه رانندگی شد ملاقات کرد.
  
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1164
بازدید کل : 5362763
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23