بازدید : 155 21 شهريور 1396 14:48 شماره :52540

تحقق اهداف آبخیزداری طی برنامه پنجم توسعه در هرمزگان

مديركل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: 66.8 درصد اهداف مصوب برنامه آبخیزداری در قالب برنامه پنجم توسعه طی سالهای 1395 -1390 در سطح استان هرمزگان تحقق یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان؛ اميد ذاكري با اعلام این خبر گفت: دستیابی به این سطح از اهداف برنامه آبخیزداری با تخصیص 40.9 درصد از اعتبارات مصوب تملک دارائیهای سرمایه ای ملی و استانی محقق شده است.
 

وی جلب مشارکت مردم و خیرین را از دلایل اصلی تحقق اهداف عملکرد آبخیزداری در هرمزگان دانست و تاکید کرد این مهم با تشکیل مجمع خیرین منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان و همچنین تاسیس بنیاد خیرین طبیعت ایران در برنامه ششم توسعه شتاب بیشتری به جلب مشارکت مردم در این حوزه خواهد بخشید.
ذاكري افزود: طرح های آبخیزداری و حفاظت خاک در حوزه سدهای موجود و در دست ساختمان، آبخیزداری و آبخوانداری در حوزه های فاقد سد، طرح پیشگیری و مهار سیل در سطح حوزه های آبخیز استان، آبخیزداری و کنترل سیل در حوزه های آبخیز شهری و روستایی از جمله مهمترین طرحهای آبخیزداری محسوب می شوند که در کنار برنامه های محوری نظیر طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در پایلوت استانی و همچنین بهره برداری از ایستگاه آبخیزداری حوزه معرف و زوجی استان در دست اجراست.
شایان ذکر است 177 سازه آبخیزداری و 6200 هکتار عملیات بیومکانیک با ظرفیت مهار سالانه 48 میلیون مترمکعب از ریزش های جوی و سیلابهای فصلی طی برنامه پنجم توسعه در سطح استان هرمزگان اجرا شده است.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1197
بازدید کل : 5362792
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23