پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شناسایی ۱۰۰منطقه بحرانی آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی استان همدان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 382 16 مهر 1397 15:2 شماره :52552
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان عنوان کرد:
شناسایی ۱۰۰منطقه بحرانی آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی استان همدان

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان گفت: ۱۰۰ منطقه بحرانی آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان همدان شناسایی و برای پیشگیری از بروز حریق در این نقاط تدابیر لازم صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بهرام رسولی اظهار کرد: این مناطق با توجه به معیارهایی نظیر تعداد و سطح آتش سوزی در ۵ سال گذشته، احصا شده است.

وی اضافه کرد: پس از شناسایی نقاط بحرانی، گشت و مراقبت در این مناطق بیشتر شده و پیمانکاران منابع طبیعی نیز با حساسیت بیشتری این مناطق را مدیریت می کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی همدان کاهش آتش سوزی مراتع را نشان از ارتقای فرهنگ مردم دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۱ هکتار از اراضی ملی استان همدان در ۳۷ فقره آتش سوزی دچار آسیب شدند.

سرهنگ رسولی ادامه داد: بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز خسارات به منابع طبیعی، آگاه سازی شهروندان با برگزاری دوره های آموزشی و استفاده از ظرفیت رسانه ها است.

وی بیان کرد: برای صیانت از منابع طبیعی برای نسل های آینده باید از برافروختن آتش خودداری کرده و در صورت روشن کردن آتش، هنگام ترک محل از خاموش شدن کامل آن اطمینان حاصل شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2773
بازدید کل : 5931136
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35