بازدید : 97 22 شهريور 1396 14:46 شماره :52568
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهکیلویه و بویر احمد خبرداد؛
شناسایی 26 نقطه بحرانی حریق در جنگل ها و مراتع استان!
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهکیلویه و بویر احمد از شناسایی26 نقطه بحرانی حریق در جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
عزت اله بهشتی فر صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: تاکنون 26 منطقه بحرانی حریق در منابع طبیعی استان  شناسایی شده و بر اساس تفاهم نامه همکاری در این نقاط اکیپ های اطفای حریق و دیدبان مردمی مستقر کرده ایم.
  بهشتی فر مبنای مناطق بحرانی را میزان  پوشش جنگلی عنوان کرد و از نظر او هر جا پوشش جنگلی بالاتری داشته و در معرض خطر آتش‌سوزی باشد منطقه بحرانی است.
وی خاطر نشان کرد: در هر نقطه از مناطق بحرانی ضرورت وجود داشت « آتش بر» ایجاد کردیم و نحوه اطفای حریق را به گروه های مردمی در نقاط  مختلف آموزش دادیم.
 وی یاد آور شد: در ایام تعطیلات  که بیشترین آتش سوزی رخ می دهد بطور میانگین 20 نفر پرسنل آموزش دیده که در اطفای حریق مقاوم و کارآزموده هستند در اداره کل بصورت آماده باش حضور دارند تا در مواقع اضطراری به نجات جنگل ها بشتابند.
بهشتی فر، عرق و تعصب کارکنان منابع طبیعی استان کهکیلویه را ستود و گفت: در مواقع لزوم معاونین اداره 2 تا 3 شب بصورت داوطلبانه در اطفای حریق مشارکت می کنند و این اقدام،  انگیزه سایر کارکنان را بالا می برد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهکیلویه و بویر احمد تصریح کرد: عمده  آتش سوزی جنگل ها در ارتفاعات بالای 3500 متر و مناطق صعب العبور اتفاق می افتد و اگر در مواقع اضطراری تجهیزاتی نظیر بالگرد وجود داشته باشد تا نیروها را در منطقه جابجا نماید، قطعاً میزان خسارت به منابع طبیعی بصورت تصاعدی کاهش خواهد یافت.
وی تنگناهای مالی، کاهش نیروی انسانی و کمبود تجهیزات و امکانات اطفای حریق را چالشی اساسی در منابع طبیعی استان کهکیلویه ذکر کرد و یادآور شد: در حال ساخت یک دستگاه پایگاه هوایی اطفای حریق در استان هستیم که باید به تجهیزات اطفای حریق مجهز شود و تاکنون ساختمان آن  بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
 در استان کهکیلویه و بویر احمد 836هزار هکتار جنگل و 540هزار هکتار مراتع  وجود دارد که این میزان بیش از 85 درصد خاک استان را تشکیل می دهد.
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1184
بازدید کل : 5362780
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23