پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تنها 4 هکتار از مناطق بحرانی خراسان شمالی طرح آبخیزداری انجام شده است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 149 21 مهر 1397 17:22 شماره :52731

تنها 4 هکتار از مناطق بحرانی خراسان شمالی طرح آبخیزداری انجام شده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی گفت: فقط 4.1 هکتار از مناطق بحرانی استان طرح آبخیزداری انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از ایسنا، حسن وحید با اشاره به اینکه مناطق بحرانی این استان برای جاری شدن سیل، مناطق مرزی هستند، افزود: مساحت مناطق مرزی این استان 368 هزار هکتار است که در این مساحت فقط 4.1 هکتار طرح آبخیزداری انجام شده است.
وی ادامه داد: بیشترین مساحت این مناطق بحرانی در شهرستان راز و جرگلان قرار دارد که متاسفانه هر سال شاهد جاری شدن سیل و بروز خسارت های شدید نیز هستیم.
وحید اظهار کرد: یکی دو سال است که در صورت اختصاص اعتبار اولویت اجرای طرح های آبخیزداری در شهرستان راز و جرگلان گذاشته شده است.
وی تصریح کرد: در سال جاری 17 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای عملیات آبخیزداری اختصاص یافته است که تاکنون چنین رقمی برای انجام این عملیات در این استان اختصاص نیافته بود و مهمترین علت برای اینکه طرح های آبخیزداری در این استان با کندی انجام می شد کاهش اعتبارات بوده است.
این مقام مسئول تاکید کرد: از اعتبار مذکور در سال جاری 289 میلیون متر مکعب در سطح 100 هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5049
بازدید کل : 5625040
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:49