بازدید : 168 19 مهر 1396 9:38 شماره :53104
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان اعلام کرد؛
منابع طبیعی راه اعتراض مردم را نمی بندد
 
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: برخی از مردم در شهرستان های استان اصفهان بخاطر ملی شدن زمین به منابع طبیعی اعتراض کردند و ما برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم راه اعتراض آنان را نمی بندیم.
محمد حسین شاملی روز سه شنبه تلفنی به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها اعلام کرد: ما چندین راه قانونی را پیش روی مردم قرار دادیم و اعلام کردیم می توانند از طریق کمیسیون ماده واحده، دبیرخانه رفع تداخلات و شعبات ویژه ای که برای اعتراضات مردم تعبیه شده است  مراجعه کنند تا از طریق قانون مشکلات پیگیری شود.
شاملی یادآور شد:  روز دوشنبه با ائمه جمعه شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت دیدار داشتیم و در باره درخواست های مردمی و انتظارات منابع طبیعی گفت و گو و به راهکار های مناسبی دست یافتیم.
مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان همچنین یادآورشد:  قانون رفع تداخلات فرصت مناسبی است برای حل مشکلات  اراضی مردم ودولت. از این رو مردم  می توانند اعتراض خود را به جهاد کشاورزی و  یا اداره منابع طبیعی شهرستان های غرب استان ارائه کنند و ما به طور ویژه به اعتراضات رسیدگی خواهیم کرد.
شاملی گفت: در نشست ائمه جماعات مقرر شد مردم در مورد رفع تداخلات زمین های کشاورزی و اراضی ملی اعتراض های قابل رسیدگی خود را ظرف مدت معینی که توسط ائمه جمعه و روحانیان در مساجد اعلام می شود به ادارات منابع طبیعی شهرستان ها ارسال کنند.
وی بیان کرد: استان اصفهان بلحاظ میزان بارندگی در سطح بسیار پایینی قرار دارد و موضوع کم آبی و خشکسالی از معضلات مهم زیست محیطی در این  استان است و اگر منابع طبیعی مدیریت لازم  در زمینه حفظ منابع آب و پوشش گیاهی  نداشته باشد در آینده دود آن به چشم همگان خواهد رفت.
مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان همچنین خاطر نشان ساخت: با توجه به شرایط اقلیمی موجود و میزان بارش سالانه 250 میلی متردرشهرستان های استان اصفهان درباره طرح جایگزینی کشت گیاهان دارویی از جمله کشت بادام دیم ، موسیر، باریجه، شیرین بیان، آویشن و کرفس برای غرب استان اصفهان نیز بحث و گفت وگو شد.
شاملی تصریح کرد:: طرح کشت گیاهان دارویی درعرصه های مرتعی شهرستان غرب استان ، موضوعی راه گشا برای ایجاد اشتغال زایی است که هم  برای مردم سودمند تر  است و هم با روح منابع طبیعی و طبیعت سازگاری دارد.
بر اساس این گزارش، در این طرح در مجموع 35 هزار هکتار ازعرصه های مرتعی شهرستانهای فریدن ، فریدونشهر ، چادگان وبوئین ومیاندشت به کشت گیاهان بادام ، موسیر ، باریجه وآویشن اختصاص خواهد یافت که 20 در صدسهم دولت و80 در صد سهم مردم است که از صندوق توسعه ملی می توانند تسهیلات با نرخ چهار درصد دریافت کنند.
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1335
بازدید کل : 5536145
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5