پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جامع نگری و اجرای منسجم برنامه های آبخیزداری در دستور کار سازمان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 225 13 آبان 1397 12:48 شماره :53456
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
جامع نگری و اجرای منسجم برنامه های آبخیزداری در دستور کار سازمان

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان نطنز استان اصفهان با اعلام این مطلب گفت: در اجرای برنامه های آبخیزداری در سال 97 سعی بر این است که با جامع نگری همراه با اجرای عملیات مکانیکی و سازه ای مباحث مربوط به آموزش، ترویج و توانمندکردن مردم ساکن در حوزه های آبخیز و موارد مربوط به حقوق مردم نیز لحاظ شود.

ناصر حیدری پوری افزود: یکی از اقدامات مبارکی که در این جامع نگری پیش بینی شده است کاداستر و تثبیت مالکیت دولت و مردم است که در این زمینه استان اصفهان پیشتاز بوده و تعهدات ابلاغی را به خوبی انجام داده است.

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بخشی از تنش آبی موجود در کشور برطرف خواهد شد و با اجرای عملیات یاد شده بخش مهمی از مشکلات جمعیت زیستی که در اثر فرسایش و از دست دادن خاک حاصلخیز که از طرق مختلف طعمه سیل و یا فرسایش بادی می شود، برطرف خواهد شد.

 

حیدری پوری خاطر نشان کرد: حل مسایل اقتصادی و اجتماعی جمعیت انسانی در حوزه های آبخیز در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد و قطعاً به مولفه مردم توجه ویژه ای خواهد شد.

وی به اجرای برنامه منسجم و طولانی مدت در راستای استفاده حداکثری از بارش ها در حوزه های آبخیز اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های موجود برای رفع مشکلات کم آبی و برون رفت از شرایط خشکسالی در سطح کشور استفاده نماییم و امیدواریم اعتبارات تخصیص یافته از سوی صندوق توسعه ملی در سطح کشور پایدار باشد.

لازم به ذکر است که در سال 97 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 20 پروژه مختلف در 18 شهرستان استان اصفهان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال در حال اجراست.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7762
بازدید کل : 5626450
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:5