پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 90 خودرو در حال تخریب منابع طبیعی زنجان توقیف شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 225 14 آبان 1397 10:28 شماره :53480

90 خودرو در حال تخریب منابع طبیعی زنجان توقیف شد

مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: امسال با تعامل، همکاری و تلاش یگان حفاظت این اداره، همچنین گزارش های مردمی، 90 خودروی در حال تخریب منابع طبیعی این استان توقیف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا خلیل آقاجانلو افزود: سال گذشته تعداد عملیات های این مجموعه در مبارزه و پیشگیری از تصرف زمین های ملی، 456 مورد بود.
آقاجانلو با اشاره به اهمیت این نوع عملیات در سطح استان، گفت: این عملیات ها مانع از تصرف حدود چهار هزار هکتار زمین های ملی شد.
وی تاکید کرد: باید برای حفظ منابع طبیعی، همه جامعه همکاری و تلاش کنند تا این منابع ارزشمند را به خوبی حفظ کنیم.
آقاجانلو تصریح کرد: سال 96 هم در این راستا 83 دستگاه از ماشین آلات سنگین متعرضان به منابع طبیعی استان توقیف شد.
وی خاطرنشان کرد: امسال با 562 مورد عملیات توسط یگان حفاظت منابع طبیعی در مجموع از تصرف عرصه ای به وسعت حدود 950 هکتار در استان پیشگیری شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: از این تعداد عملیات در ماه گذشته نزدیک 60 عملیات پیشگیری انجام پذیرفت و از تصرف نزدیک 100هکتار از این زمین ها جلوگیری شد.
وی افزود: بیش از 87 هکتار از زمین های ملی استان زنجان با نظارت یگان حفاظت این مجموعه، طی امسال رفع تصرف شد.
مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به برخورد قاطع قضایی با متعرضان به منابع طبیعی، تاکید کرد: امسال تاکنون مطابق قانون 9 نفر از متصرفان زمین های ملی بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شده اند.
آقاجانلو اظهار داشت: مردم می توانند برای پیشگیری از تصرف و تعدی به اموال عمومی، آتش سوزی مراتع، جنگل ها و هرگونه دست درازی به منابع طبیعی با شماره تلفن 1504 طی شبانه روز تماس بگیرند.
به گزارش ایرنا،سال گذشته چهار نفر از متصرفان به واسطه مراجع قضایی بازداشت شدند و برای پیشگیری از تصرف زمین های ملی، آتش سوزی مراتع، جنگل ها و هرگونه تعدی به منابع طبیعی مردم با شماره 1504 طی شبانه روز تماس بگیرند.
کل زمین های مرتعی، کشاورزی و زراعی استان زنجان 2 میلیون و 200 هزار هکتار است که از این میزان یک میلیون و 200 هزار هکتار شامل مراتع و جنگل ها است. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7982
بازدید کل : 5626582
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:28