پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک میلیون هکتار جنگلکاری در کشور طی ۸ سال اخیر انجام شده است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 220 15 آبان 1397 18:19 شماره :53556

یک میلیون هکتار جنگلکاری در کشور طی ۸ سال اخیر انجام شده است

بیش از یک میلیون هکتار جنگلکاری در کشور از سال ۸۹ به بعد بر اساس تصاویر ماهواره ای در جنگل های شمال و خارج از شمال انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام این مطلب افزود: امسال برای ۲۴ هزار هکتار جنگلکاری برنامه ریزی کرده ایم که این اقدام بر اساس میزان بارندگی، دما و شرایط موجود انجام می شود.
مهندس رضا بیانی اظهار داشت: تقریبا ۲ هزار هکتار از این جنگلکاری و عملیات بیولوژیک در جنگل های شمال صورت می گیرد.
وی گفت: عملیات بیولوژیکی از آبان ماه آغاز و تا اسفند ماه ادامه خواهد یافت.
بیانی تصریح کرد: کاشت نوع گونه ها بر اساس شرایط و توان اکو سیستمی جنگل ها انجام می گیرد و ما برای احیای جنگل ها از گونه های سازگار و بومی استفاده می کنیم.
وی ادامه داد: نزدیک به ۳۰۰ هزار هکتار از محدوده های جنگلکاری در سواحل خلیج فارس و دریای عمان شناسایی شده که در استان باید روی آن مطالعه شود.
مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در عین حال بر جنگلکاری در جنگل های شمال تاکید کرد و اذعان داشت: نزدیک به ۱۵۱ هزار هکتار حفره در جنگل های شمال وجود دارد که بخشی از آن حفره های مرتعی و طبیعی هستند و ما باید در این فضاها جنگلکاری کنیم.
وی سطح جنگل های کشور با تاج پوشش بالای ۵ درصد را بیش از ۱۴ میلیون هکتار و جنگل های با احتساب درختچه زارها را ۱۷ میلیون هکتار عنوان کرد و گفت: ضریب حفاظت از عرصه های جنگلی باید افزایش یابد.
بیانی افزود: ضریب حفاظت از جنگل ها در اواخر برنامه ششم توسعه ۹۰ درصد هدفگذاری شده و این عدد در برنامه پنجم توسعه ۶۰ درصد بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7871
بازدید کل : 5626526
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:6