پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مجروح شدن جنگلبانان کردکوی توسط مافیای چوب
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 212 16 آبان 1397 10:31 شماره :53561

مجروح شدن جنگلبانان کردکوی توسط مافیای چوب

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از مجروح شدن جنگلبانان کردکوی توسط مافیای چوب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مهندس ابوطالب قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: شب گذشته، در پی اطلاع ماموران حفاظت منابع طبیعی، مبنی بر اینکه در منطقه جنگلی اطراف شهرک آزادگان کردکوی، ۲ نفر با هدف تصرف زمین، در حال قطع پی در پی درختان سوزنی برگ هستند، قرقبانان کشیک و مستقر در منطقه خود را به محل رساندند.

قزلسفلو افزود: با حضور ۳ قرقبان در محل، ۲ نفر با صورت پوشانده که در حال قطع درختان بودند با آن‌ها درگیر شده و با سلاح سرد به ۲ نفر از قرقبانان حمله کردند  که آرش مهدیان را از ناحیه دست به صورت سطحی و منصور خواجوی را از ناحیه سینه سمت چپ مجروح کرده و بلافاصله متواری شدند.

بر اساس این گزارش هر دو قرقبان پس از مداوا از بیمارستان مرخص شده‌اند.

فرمانده انتظامی گلستان نیز در این ارتباط گفت: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، مبنی بر اینکه قرقبان کردکویی، حین خدمت، با سلاح سرد متخلف دست انداز به منابع طبیعی دچار جراحت شدید شده بود وارد عمل شدند. 

سردار علی اکبر جاویدان افزود: "ماموران، پس از پیگیری سرنخ‌ها، موفق شدند ضارب را شناسایی و طی یک عملیات در مخفیگاه خود دستگیر کنند. متهم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد."

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7596
بازدید کل : 5626344
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 15:56