پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید بر اجرای بیشتر پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای مهار فرونشست‌ها‌
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 217 16 آبان 1397 10:50 شماره :53562
در بررسی فرونشست دشت ورامین مطرح شد
تاکید بر اجرای بیشتر پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری برای مهار فرونشست‌ها‌

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: تا کنون اقداماتی در زمینه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و طرح های مختلف آبخیزداری و آبخوان داری صورت گرفته است اما کافی نیست و باید بیش از این کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران که در جلسه ستاد مدیریت بحران ورامین سخن می گفت، افزود: تحقیقات پراکنده درباره علل و راهکارهای برون رفت از مشکل فرونشست دشت ورامین صورت گرفته است که ضروری است این اطلاعات در یک جلسه با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط، یکپارچه شود.

مرتضی حیدری با تاکید براینکه مصوبات نشست مسئولان سه استان برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا خواهد بود تصریح کرد: تا کنون اقداماتی در زمینه مسدود کردن چاه‌های غیر مجاز، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و طرح های مختلف آبخیزداری و آبخوان‌داری صورت گرفته است اما کافی نیست و باید بیش از این کار کرد.

وی حل مشکل فرونشست دشت ورامین را نیازمند بودجه مناسب دانست و گفت: این مشکل باید به صورت ملی در نظر گرفته شود و برای پیشگیری از تبعات این پدیده طبیعی، همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیاز است.

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به عبور قطارهای راه آهن سراسری تهران مشهد و تهران شمال از دشت ورامین و در کنار فرونشست های عمیق تاکید کرد: بیش از 90 درصد اقدامات ما پیش از وقوع بحران است که برای مدیریت آن هم نیاز به بودجه هنگفتی نیست و فقط هماهنگی مسئولان و دستگاه های مختلف را می طلبد.

فرونشست زمین در ورامین سالانه 36 سانتیمتر است. با این میزان رتبه نخست جهان را از آن خود کرده ایم.

زنگ هشدار این فرونشست به صدا درآمده زیرا به مناطق مسکونی شهری در ورامین و نیز خط سراسری راه آ‌هن مشهد- تهران و تهران شمال نزدیک شده است. 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7581
بازدید کل : 5626334
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 15:56