پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خلع ید 18 هکتار اراضی ملی و جنگلی شهرستان سردشت
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 130 19 آبان 1397 13:51 شماره :53610

خلع ید 18 هکتار اراضی ملی و جنگلی شهرستان سردشت

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سردشت گفت: 18 هکتار از اراضی ملی و جنگلی این شهرستان که توسط سودجویان تخریب و تصرف شده بود، به عرصه های طبیعی بازگردانده شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني اداره كل منابع طبيعي و آبخیزداری آذربایجان غربی، سیدکامل حسینی اعلام کرد : ارزش این مقدار از اراضی ملی رفع تصرف شده 144 میلیارد ریال تخمین زده شده است.
وی بیان کرد: این اراضی در سال های گذشته توسط یکی از شرکت های تعاونی مسکن تخریب شده بود که خلع ید شد.
وی با بیان اینکه هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی بر اساس مواد 690 تا 693 قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود، گفت: این اراضی در اجرای تبصره یک ماده 55 حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور آزادسازی شد.
وی با بیان اینکه عزم جدی برای برخورد با هرگونه پدیده زمین خواری و سودجویی در سطح این شهرستان وجود دارد، اضافه کرد: جنگل ها و مراتع تکیه گاهی با اطمینان برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و بستری مناسب برای رونق کشاورزی و زیست گیاهان و جانوران و منبعی برای تولید اکسیژن و هوای سالم و پاکیزه به حساب می آید.
سردشت با داشتن بیش از 85 هزار هکتار جنگل و 30 هزار هکتار مراتع بخش قابل توجهی از جنگل های استان را دارد.
سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق قرار گرفته است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7675
بازدید کل : 5626397
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 16:2