پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار به اجرای طرح های آبخیزداری
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 36 18 دی 1397 11:34 شماره :55716
جلوگیری از فرسایش خاک؛
اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار به اجرای طرح های آبخیزداری

مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور گفت: ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری در کشور اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احمد کامیار مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور در سازمان جنگل‌ها مراتع آبخیزداری و کارشناس معین استان مرکزی در صندوق توسعه ملی در حاشیه جلسه ستاد راهبردی صندوق توسعه ملی گفت: امسال به همت مسئولین کشور ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای به عملیات آبخیزداری در کشور اختصاص داده شده و همین طور از این مبلغ نزدیک به ۱۸ میلیارد تومان برای عملیات آبخیزداری به استان مرکزی پرداخت شده است .

کامیار افزود: با تفاهم نامه ای که با استانداری مرکزی انعقاد شد مقرر شده مبلغ ۲۰ میلیارد تومان هم از طریق استانداری به منابع طبیعی استان مرکزی اختصاص یابد .

وی با اشاره به اهمیت کار آبخیزداری گفت: کنترل سیل و فرسایش خاک؛ کنترل رسوب و تغذیه آبهای زیرزمینی از ثمرات اجرای طرح های آبخیزداری است و اجرای این طرح ها سهم بسزایی در افزایش درآمدهای عمومی مردم محلی و کاهش خسارات ها دارد .

مسئول گروه آبخیزداری در حوزه سدهای کشور افزود: از ابتدای مهرماه کارهای آبخیزداری در استان مرکزی شروع شده و تا الان هم پیشرفته خوبی داشته و ۹۰ درصد کارها انجام شده و امیدواریم تا یکی دو ماه آینده کل عملیات آبخیز داری در استان مرکزی به اتمام برسد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5093
بازدید کل : 5625068
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56