پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت از منابع طبیعی در قالب تفکرات اداری نمی گنجد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 232 22 دی 1397 14:51 شماره :55833

حفاظت از منابع طبیعی در قالب تفکرات اداری نمی گنجد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بیست و ششمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری به موضوع یگان حفاظت پرداخت و گفت: مسئولیت یگان در امر حفاظت از جنگل ها و مراتع بسیار مهم است و این کاری نیست که در تفکرات و چارچوب های اداری بگنجد زیرا حفاظت، قرق و گشت و مراقبت با سیستم کارمندی و اداری سنخیت ندارد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، خلیل آقایی روز شنبه در جمع معاونین و مدیران خاطر نشان کرد: یگان حفاظت وظیفه‌اش ضربتی، به موقع و جهادی عمل کردن است و در این مسیر، گرما و سرما و شب و روز برایش معنا ندارد و عملکردش باید بگونه ای باشد که هر جا مثالی از یگان زده شد همه به یاد عملکرد یگان حفاظت سازمان جنگل ها  بیفتند. 
وی به هم افزایی و هم اندیشی سازمانی اشاره کرد و یادآور شد: برای اینکه فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تبدیل شود باید همه بخش ها از هر فرصتی برای تحقق این امر استفاده نمایند.
مسئول اول منابع طبیعی کشور، اطلاع رسانی و تبلیغ به هر شکل و راهی برای فرهنگ سازی منابع طبیعی را امری لازم و ضروری دانست و یادآوری کرد: این خیلی خوشایند است که ما از هر فرصتی برای صیانت از منابع طبیعی استفاده کنیم.
آقایی با بیان اینکه برای حفظ منابع طبیعی هر کاری لازم باشد باید انجام دهیم و اعتبارات و امکانات نیز بدنبال کار خواهد آمد، خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید این حق را متصور شویم  و بر سر وظایف مان ذره ای کم گذاشته و یا کوتاه بیاییم.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین گفت: آفات، امراض و بیماری های درختان و گونه های گیاهی مثل آتش‌سوزی جنگل ها برای ما مهم و در اولویت است و نباید در این کار منتظر اعتبارات و پول باشیم چون اگر اراده برای انجام کار وجود داشته باشد یقین بدانیم که عزم جدی در کار پول را به همراه خود خواهد آورد. 

وی تاکید کرد: اقدامات در منابع طبیعی را زیربنایی و اساسی انجام دهیم که اگر سال آینده پول و اعتباری وجود نداشت، اقدامات صورت گرفته پایداری لازم را در منابع طبیعی ایجاد کرده باشد.
معاون وزیر و رییس سازمان جنگل ها در بیست و ششمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح های آبخیزداری خلاصه کلام خود را در پایان اینگونه خاتمه داد: اگر دنیا هزار کار انجام دهیم، رضایت خدا و مردم در آن نباشد انگار هیچ کاری انجام نداده ایم. 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5187
بازدید کل : 5625140
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56