پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 16 تُن چوب قاچاق در سروآباد کشف شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 94 9 بهمن 1397 11:9 شماره :56344
فرمانده انتظامی سروآباد؛
16 تُن چوب قاچاق در سروآباد کشف شد

فرمانده انتظامی سروآباد گفت: 16 تُن چوب قاچاق در یکی از ایست بازرسی ها از یک کامیون در سروآباد کشف شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا- سرهنگ علیرضا کرجی روز دوشنبه اظهار داشت: یک دستگاه کامیون در ایست و بازرسی شهید کریمی جاده مریوان - سنندج توقیف و این میزان چوب قاچاق از داخل آن کشف شد.

وی با بیان اینکه یک نفر در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضایی شد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش این میزان چوب قاچاق را یک میلیارد ریال برآورد کردند.

بر اساس این  گزارش، روز گذشته نیز در همین ایست و بازرسی 15 تُن چوب قاچاق از یک کامیون کشف شد.
از ابتدای سال جاری تاکنون 339 تُن چوب قاچاق در مناطق مختلف استان کردستان توسط پلیس و منابع طبیعی کشف و ضبط شده که نشان می دهد قاچاقچیان برای کسب درآمد به جان درختان جنگل های زاگرس افتاده و بی محابا در حال تخریب و غارت چوب هستند.

البته ممنوعیت 10 ساله برای برداشت از جنگل های شمال کشور به عنوان استراحت، موجب شده هجوم برای قطع درختان و قاچاق آن در جنگل های غرب کشور افزایش یابد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 3171
بازدید کل : 5931463
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35