پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رئیس سازمان جنگل ها و مراتع از پروژه های بیابانزدایی گناباد بازدید کرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 206 18 بهمن 1397 23:0 شماره :56693

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع از پروژه های بیابانزدایی گناباد بازدید کرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور از پروژه های بیابانزدایی شهرستان گناباد بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور -  از سال 95  تاکنون هزار و 100 هکتار نهالکاری در منطقه عمرانی شهرستان گناباد اجرا شده است.

این منطقه در کانون بحرانی فرسایش بادی قرار دارد که نهال کاری می تواند نقش بسزایی در کنترل ریزگردها و طوفان شن، ایجاد نماید.

این عملیات که به عنوان احیاء و اصلاح مرتع بوسیله نهال کاری توام با بذرکاری شناخته شده می تواند علاوه بر بهبود پوشش گیاهی مراتع نقش بسزایی در کنترل ریزگردها و کاهش خسارت های ناشی از طوفان ها و ذخیره روان آب ها داشته باشد.

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2770
بازدید کل : 5931134
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35