پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 40 کیلومتر شعار منابع طبیعی در جنوب کرمان دیوار نویسی شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 117 19 بهمن 1397 18:44 شماره :56696
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب:
40 کیلومتر شعار منابع طبیعی در جنوب کرمان دیوار نویسی شد

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 کیلومتر دیوار نویسی شعارهای منابع طبیعی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا- جعفر نعمتی افزود: محتوای شعارها، فرهنگ سازی منابع طبیعی، ایجاد علاقمندی و دوستی با طبیعت است.

وی ادامه داد: آگاهی بخشی به جامعه و نشر فرهنگ منابع طبیعی و ایجاد آشتی با طبیعت از اهداف دیگر این فعالیت فرهنگی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال گذشته این فعالیت انجام شده و اثر بخشی بسیار ملموسی داشته اند لذا ادامه این فعالیت فرهنگی ضرورت دارد.

رئیس اداره آموزش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: چاپ بروشور، تراکت و پوستر هزینه زیادی داشته و معمولاً خوانده نمی شود از این رو برای صرفه جوی در مصرف کاغذ (جلوگیری از مصرف چوب کمتر) و همچنین ماندگاری و اثربخشی بیشتر به دیوار نویسی روی آورده ایم.

وی ادامه داد: اثر بخشی دیوار نویسی بیشتر بوده تا جایی که در سال گذشته در زمینه تخریب و تصرف آتش سوزی آمار به صفر رسیده و همچنین همیاران طبیعت از 400 نفر به 14 هزار نفر رسیده است.

جنوب استان کرمان از شهرستان های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبارجنوب با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2736
بازدید کل : 5931104
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35