پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از 12هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری در سطح استان در حال اجرا است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 124 19 بهمن 1397 20:15 شماره :56698

بیش از 12هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری در سطح استان در حال اجرا است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: بیش از ۱۲ هزار متر مکعب عملیات آبخیزداری با اعتبار بیش از ۱۰۶ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال در سطح استان در حال اجرا است.

رضا احمدی  اظهار داشت: بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر مکعب عملیات آبخیزداری در سطح استان با اعتبار بالغ بر ۱۰۶ میلیارد و ۱۴۸ میلیون ریال در حال اجرا است.

رضا احمدی به میزان جنگل کاری استان در سال 97 اشاره کرد و افزود: اجرای عملیات بیولوژیک توسعه و غنی سازی جنگل یا نهال به میزان ۷ هزار و ۷۷۵ هکتار است.

وی تصریح کرد: از سال ۹۱ تاکنون سالانه ۵۰۰ هکتار زراعت چوب در سطح استان انجام شده است.

احمدی به جنگل کاری مشارکتی در سطح استان اشاره کرد و اذعان داشت: هزار هکتار جنگل کاری مشارکتی در سطح استان در مناطق مهران، ملکشاهی و صالح آباد انجام شده است.

وی یادآور شد: پیشگیری و رفع تصرف بیش از ۱۹ هکتار از اراضی ملی تصرف شده، کشف و ضبط محصولات فرعی قاچاق جنگل به تعداد ۱۲۰ مورد و دستگیری و بازداشت 22 نفر از متخلفین در عرصه‌های ملی و کشف و ضبط تعداد ۳۳ ابزار قطع جنگل از مهم‌ترین عملکرد‌های یگان حفاظت منابع طبیعی است.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2695
بازدید کل : 5931066
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35