پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - روز جهانی خاک 1396
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
روز جهانی خاک 1396
در سال 2003 میلادی، اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن روز 5 دسامبر (14 آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد.
این روز جهانی، بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت حفاظت و بهره برداری پایدار از آن به ویژه کاهش فرسایش خاک را برای جوامع مختلف در سراسر جهان گوشزد می نماید.
امسال نیز مراسم بزرگداشت این روز توسط معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی و همکاری دستگا ه های مختلف از جمله سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تاریخ 19 آذر و در محل سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی و با حضور مقامات عالی رتبه برگزار می گردد.
گفتنی است؛ ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سخنرانان اصلی این مراسم خواهد بود و نیز در این مراسم از خادمین خاک تجلیل به عمل می آید.

شعار روز جهانی خاک: حفاظت از زمین با مراقبت از خاک شروع می‌شود.
چاپ | ارسال به ديگران  | 
آمار بازدید
بازدید روز : 4387
بازدید کل : 5132200
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41