🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
برگزاری نخستین همایش ملی "جنگل های ایران، پژوهش و توسعه" در ارومیه
نخستین همایش ملی جنگل های ایران، پژوهش و توسعه در بیست و هفتم تیرماه به مدت دو روز در دانشگاه ارومیه برگزار شد.
حضور ایران به عنوان عضو کلیدی در پنل تخصصی آب و جنگل فائو
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان عضو کلیدی در پنل تخصصی جنگلداری و آب فائو حضور یافت.
200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ در هرمزگان احداث مي شود/تفاهم نامه اجراي پروژه هاي آبخيزداري در هرمزگان منعقد شد
فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست پيگيري اجراي پروژه هاي آبخيزداري در استان هرمزگان از احداث 200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ و در مدت يك سال در هرمزگان خبر داد.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور
تغییر اقلیم یکی از چالش های جدی مدیریت سرزمین

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با مدیر دپارتمان اقلیم، تنوع زیستی، آب و سرزمین فائو، تغییر اقلیم را یکی از چالش های جدی در مدیریت سرزمین دانست.
دیدار خلیل آقایی و دانیل گوستافسون در رم
خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مقر فائو در کشور ایتالیا با دانیل گوستافسون معاون مدیرکل فائو دیدار و گفتگو کرد.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
اخبار
برگزاری نخستین همایش ملی "جنگل های ایران، پژوهش و توسعه" در ارومیه  | بازدید :6
نخستین همایش ملی جنگل های ایران، پژوهش و توسعه در بیست و هفتم تیرماه به مدت دو روز در دانشگاه ارومیه برگزار شد.
...باز هم یک جنگلبان  | بازدید :45
باز هم یک جنگلبان این بار نه در نبرد با قاچاقچیان چوب، نه در نبرد با زمین خواران و زیاده خواهان بلکه اینبار دربرابر آتشی سرخ که می خواست سر سبز جنگل را بر باد دهد، ایستاد. او در برابر آتش ایستاد ولو با کمترین امکانات و تجهیزات آتش نشانی آن هم در ارتفاعات صعب العبور منطقه کوهستانی چهل چای مینودشت.
حضور ایران به عنوان عضو کلیدی در پنل تخصصی آب و جنگل فائو | بازدید :81
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان عضو کلیدی در پنل تخصصی جنگلداری و آب فائو حضور یافت.
200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ در هرمزگان احداث مي شود/تفاهم نامه اجراي پروژه هاي آبخيزداري در هرمزگان منعقد شد | بازدید :89
فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست پيگيري اجراي پروژه هاي آبخيزداري در استان هرمزگان از احداث 200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ و در مدت يك سال در هرمزگان خبر داد.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور
تغییر اقلیم یکی از چالش های جدی مدیریت سرزمین | بازدید :116

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با مدیر دپارتمان اقلیم، تنوع زیستی، آب و سرزمین فائو، تغییر اقلیم را یکی از چالش های جدی در مدیریت سرزمین دانست.
دیدار خلیل آقایی و دانیل گوستافسون در رم  | بازدید :115
خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مقر فائو در کشور ایتالیا با دانیل گوستافسون معاون مدیرکل فائو دیدار و گفتگو کرد.
آمادگی ایران برای همکاری در غرب آسیا به منظور مقابله با ریزگردها | بازدید :66
در پی پیشنهاد ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران، اولین نشست عالیرتبه مقابله با ریزگردها با هدف ارائه راهکارهای عملی برای مقابله با این معضل جهانی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد.
معاون امور جنگل:
توانمندسازی جامعه محلی گام مهمی برای کاهش تخریب منابع طبیعی است | بازدید :87

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست کمیته راهبری پروژه مدیریت چند منظوره جنگل های هیرکانی با ابراز رضایت از فعالیت های پروژه مدیریت چند منظوره جنگل های هیرکانی، توانمندسازی جوامع محلی را گامی مهم در جهت افزایش حفاظت و کاهش تخریب عرصه های طبیعی دانست.
نشست کمیته علمی همایش آموزش جغرافیا با رویکرد محیط زیستی | بازدید :111
نشست کمیته علمی همایش آموزش جغرافیا با رویکرد محیط زیستی در کتاب های درسی با مشارکت کارشناسان انجمن جغرافیای معلمان، سازمان جنگل ها و مراتع، دانشگاه، نیروی دریایی، شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد.
در دیدار خلیل آقایی و ادوارد منصور در رم
زمینه‌های همکاری مشترک ایران و فائو بررسی شد | بازدید :172

مهندس خلیل آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با ادوارد منصور مدیر گروه دپارتمان آب و خاک فائو در رم دیدار کردند و زمینه‌های همکاری مشترک در خصوص مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
خشکیدگی ۴۲ هزار هکتار از شمشادستان‌ها بر اثر «بلایت»/نسبت به کشورهای پیشرفته موفق عمل کرده‌ایم | بازدید :98
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ۴۲ هزار هکتار از مجموع ۷۲ هزار هکتار از رویشگاه های شمشاد در جنگل های هیرکانی براثر بیماری بلایت دچار آسیب و خشکیدگی شد و نسبت به کشورهای پیشرفته در مبارزه با بلایت و شب پره شمشاد موفق عمل کرده ایم.
استفاده از تجربه کارشناسان اصفهانی برای طرح‌های بیابان زدایی نیجریه  | بازدید :121
ایران برای اجرای طرح بیابان زدایی، نیجریه را یاری می‌کند.
رییس سازمان جنگل ها در رم اعلام کرد؛
برای حفاظت از جنگل ها برنامه های مشترکی با فائو داریم | بازدید :176

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای حفاظت بهینه از جنگل ها و دسترسی به اهداف توسعه پایدار، برنامه های مشترکی با سازمان خواربار کشاورزی جهانی (فائو) داریم.
در برنامه ششم توسعه 10 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در کشور انجام می شود | بازدید :112
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور اعلام کرد: سالانه دو میلیون هکتار و در طول برنامه ششم توسعه به میزان 10 میلیون هکتار عملیات آبخیزداری در کشور انجام می شود.
ذخیره سازی ۳ میلیارد مترمکعب آب در جنگل های شمال | بازدید :92
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سالانه بیش از سه میلیارد مترمکعب آب در جنگل های شمال کشور ذخیره می شود.
تامین آب چهل روستای بشاگرد از سازه آبخیزداری | بازدید :16
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: سازندهای زمین شناسی غالب شهرستان بشاگرد را سازندهای مارن میشان تشکیل داده و آب مورد نیاز بیش از چهل روستای بشاگرد از سازه آبخیزداری کاهکن تامین می‌شود.
حفاظت از عرصه های طبیعی نیازمند عزم ملی است | بازدید :28
پدر کویر‌شناسی ایران گفت: عرصه های طبیعی متعلق به همه مردم و حفظ و مراقبت همه جانبه از آن نیازمند عزم ملی است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
طرح منارید در اولویت کاری نهادهای اجرایی استان باشد | بازدید :16

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح منارید در اولویت کاری نهادهای اجرایی باشد.
نهال کاری 700 هکتار از بیابان های شهرستان اصفهان | بازدید :33
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اصفهان از نهال کاری 700 هکتار از اراضی بیابانی منطقه سگزی در شرق این خطه با اعتباری افزون بر 30 میلیارد ریال تا پایان امسال خبر داد.
سقزگیری از درختان بنه ایلام شروع شد | بازدید :16
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: سقزگیری از درختان بنه استان ایلام در طی روزهای اخیر آغاز شده است.
حریق جنگل های نیلکوه گالیکش مهار شد | بازدید :17
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش سوزی در جنگل های نیلکوه و در مجاورت کارخانه سیمان پیوند شهرستان گالیکش با تلاش نیروهای منابع طبیعی، نیروهای مردمی و همچنین همکاری فرمانداری شهرستان و پرسنل کارخانه سیمان مهار شد.
دومین مدرسه طبیعت چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد | بازدید :24
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاحیه دومین مدرسه طبیعت استان اظهار کرد: این مدرسه در مساحتی با وسعت 4هزار و 300متر مربع از وسعت 53هکتاری تنها پارک جنگلی دست کاشت استان در شهرکرد احداث شده است.
آتش سوزی مراتع سلفچگان مهار شد | بازدید :24
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم از اطفاء حريق در مراتع بخش سلفچگان خبر داد.
آتش سوزی ارتفاعات جنگلی شهرستان فیروزآباد بطور کامل مهار شد  | بازدید :36
آتش‌سوزی ارتفاعات خرقه شهرستان فیروزآباد پس از گذشت سه روز با تلاش نیروهای منابع طبیعی، دامداران، مرتعداران روستاهای همجوار و همچنین همکاری نیروهای امدادی سازمان‌های هلال احمر و آتش نشانی، ارتش، بسیج، سازمان جهاد کشاورزی، محیط زیست، مدیریت بحران، فرمانداری و دهیاری بطور کامل مهار شد.
کنترل سیلاب و مقابله با کم آبی ره آورد عملیات آبخیزداری | بازدید :32
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه با اشاره به کنترل سیلاب و مقابله با کم آبی بعنوان ره آورد عملیات آبخیزداری که در سطح این شهرستان انجام شده است گفت: اقدامات خوب و مؤثری در برخی زیرحوزه های آبخیز این شهرستان به مرحله اجرا درآمده است که شاهد عملکرد مثبت این اقدامات هستیم.
خلع ید 129 هکتار از اراضی ملی شهرستان ارومیه | بازدید :27
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارومیه با اعلام این خبر گفت: طی سه ماهه اول سال جاری با تلاش نیروهای منابع طبیعی و یگان حفاظت 129 هکتار از اراضی ملی در شهرستان ارومیه از متصرفین خلع ید و رفع تصرف شد.
اجرای طرح میز خدمت در تمامی بخش‌های منابع طبیعی استان بوشهر  | بازدید :36
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت ومنابع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای طرح میز خدمت در تمامی بخش‌های منابع طبیعی استان و شهرستان‌ها خبر داد.
آغاز مرحله اول عملیات اجرایی ۵۴ پروژه آبخیزداری در هرمزگان | بازدید :38
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از آغاز فرایند مرحله اول عملیات اجرایی 54 پروژه آبخیزداری در سراسر استان خبر داد.
30 هزار هلالی آبگیردر بوشکان دشتستان احداث شد | بازدید :50
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 30 هزار هلالی آبگیر و 180 مورد بندر خاکی در قالب پروژه 382 هکتاری مدیریت رواناب در قلعه یالی بوشکان از توابع شهرستان دشتستان احداث شده است.
60 هزار هکتار جنگل کاری و توسعه فضای سبز در انتظار تخصیص اعتبار | بازدید :51
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در حال حاضر حدود 60 هزار هکتار جنگل کاری توسط منابع طبیعی در استان تهران ایجاد شده که با توجه به نیاز استان و رسیدن به میانگین 8 درصد کشوری 60 هزار هکتار دیگر از اراضی استان بایستی زیر پوشش جنگل کاری و توسعه فضای سبز قرار گیرد که برای تحقق این امر لازم است تا اعتبارات مورد نیاز تخصیص یابد.
آمار بازدید
بازدید روز : 931
بازدید کل : 4691849
آخرین بروزرسانی:
31 تير 1397 1:12