آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
صندوق های مادر تخصصی مبنای حرکت مشارکتی در جامعه هستند
مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: صندوق های مادر تخصصی چارچوب و مبنای حرکت مشارکتی در جامعه هستند که منابع طبیعی آن را به رسمیت می شناسد.
اجرای پروژه های آبخیزداری در استان اصفهان تا 50 درصد پیشرفت داشته است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از اجرای 21 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان های این استان خبر داده و افزود: این پروژه ها تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی آبخیزداری برگزار شد
هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی آبخیزداری و آبخوانداری کشور صبح روز شنبه با حضور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان، مدیران کل ستادی و استانی و اعضای این کمیته در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان برگزار شد.
طرح حدنگاری در سازمان جنگل ها و مراتع 120 میلیارد ریال اعتبار گرفت
مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل های کشور گفت: 120 میلیارد از هفت هزار میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ملی در این سازمان، برای بخش ممیزی و حدنگاری اراضی است.
۵۳ پروژه آبخیزداری و مدیریت سیلاب در ۲۰ استان کشور اجرا می‌شود
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها از اجرای ۵۳ پروژه آبخیزداری و پخش سیلاب‌ها در ۲۰ استان کشور از جمله سمنان خبر داد.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 7999
بازدید کل : 5291188
آخرین بروزرسانی:
27 آبان 1397 15:35
اخبار
صندوق های مادر تخصصی مبنای حرکت مشارکتی در جامعه هستند | بازدید :40
مدیرکل دفتر ترویج، آموزش و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: صندوق های مادر تخصصی چارچوب و مبنای حرکت مشارکتی در جامعه هستند که منابع طبیعی آن را به رسمیت می شناسد.
اجرای پروژه های آبخیزداری در استان اصفهان تا 50 درصد پیشرفت داشته است | بازدید :46
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از اجرای 21 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در شهرستان های این استان خبر داده و افزود: این پروژه ها تا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی آبخیزداری برگزار شد | بازدید :107
هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی آبخیزداری و آبخوانداری کشور صبح روز شنبه با حضور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان، مدیران کل ستادی و استانی و اعضای این کمیته در سالن جلسات حوزه ریاست سازمان برگزار شد.
طرح حدنگاری در سازمان جنگل ها و مراتع 120 میلیارد ریال اعتبار گرفت | بازدید :71
مدیرکل دفتر ممیزی و حدنگاری اراضی سازمان جنگل های کشور گفت: 120 میلیارد از هفت هزار میلیارد ریال اعتبار صندوق توسعه ملی در این سازمان، برای بخش ممیزی و حدنگاری اراضی است.
۵۳ پروژه آبخیزداری و مدیریت سیلاب در ۲۰ استان کشور اجرا می‌شود | بازدید :63
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها از اجرای ۵۳ پروژه آبخیزداری و پخش سیلاب‌ها در ۲۰ استان کشور از جمله سمنان خبر داد.
426 طرح منابع طبیعی و آبخیزداری در استان سمنان اجرا می شود  | بازدید :106
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: 426 طرح منابع طبیعی و آبخیز داری در 14 حوزه آبخیز این استان با سطح تحت پوشش 79 هزار و 185 هکتار در سال 97 اجرا می شود.
گفت و گو بامردی از جنس طبیعت  | بازدید :81
برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر از کاشت درخت صنوبر و نقش آن در اجرای طرح استراحت جنگل و تامین نیازهای چوبی کشور به سراغ سید احمد مولایی صنوبر کار نمونه گیلانی رفتیم . او در ضیابر صومعه سرا ساکن است، همانجایی که نزدیک به 70 هکتار از زمین های منطقه را زیر کشت صنوبر برد. گفت و گوی ما را با او بخوانید.
اختصاص اعتبار برای بهبود مراتع کشور | بازدید :82
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: حدود 58 میلیارد و 700 میلیون تومان برای احیاء، اصلاح و اجرای عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی در مراتع کشور تخصیص داده شده است.
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها:
راهبرد ما محوری کردن نقش مردم در حفاظت از منابع طبیعی است | بازدید :60

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در بحث حفاظت از منابع طبیعی، محوری کردن نقش مردم به‌عنوان یک راهبرد اساسی مدنظر قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش، ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل ها:
حفظ جنگل های کشور در گرو مشارکت مردم است | بازدید :63

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مشارکت مردمی اساس سیاست‌گذاری برای حفاظت و توسعه پایدار جنگل‌های کشور است.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
سال آینده بازنگری مطالعات منابع‌طبیعی در دستور کار قرار می‌گیرد | بازدید :124

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بازنگری مطالعات در حوزه اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.
آغاز طرح آزمایشی نجات جنگلهای بلوط  | بازدید :68
طرح آزمایشی نجات جنگلهای بلوط در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
دبیر ستاد آبخیزداری صندوق توسعه ملی خبر داد:
تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری | بازدید :81

دبیر ستاد هماهنگی و اجرای عملیات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی از تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری در کشور خبر داد.
تخصیص 4.5 هزار میلیارد ریال برای عملیات مکانیکی آبخیزداری | بازدید :78
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: چهار هزار و 500 میلیارد ریال برای اجرای عملیات مکانیکی و بیومکانیکی در سال 97 از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.
از آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب تا کنترل سیلاب‌ها در شمال | بازدید :88
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تلاش برای آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب و کنترل سیلاب‌ها در شمال کشور برای کاهش مشکلات ناشی از خشک‌سالی خبر داد.
جلوگیری از فعالیت 5 کوره تولید ذغال در شهرستان رفسنجان  | بازدید :13
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان از جلوگیری فعالیت 5 کوره تولید ذغال در این شهرستان خبر داد.
عملیات بیولوژیک و بیو مکانیک در مراتع شهرستان مهریز آغاز شد | بازدید :14
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز گفت: عملیات بیولوژیک و بیومکانیک در مراتع شهرستان مهریز استان یزد از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی آغاز شد.
۸ میلیارد تومان اعتبار آبخیزداری در کلاردشت تخصیص داده شده است | بازدید :13
رئیس اداره منابع طبیعی کلاردشت از اختصاص هشت میلیارد تومان از اعتبار صندوق توسعه ملی به حوزه منابع طبیعی شهرستان کلاردشت در سال جاری خبر داد.
جلوگیری از تصرف ۸۳ هزار متر مربع زمین ملی در میناب | بازدید :13
ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان میناب از تصرف بیش از ۸۳ هزار متر مربع زمین ملی جلوگیری کردند.
پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی در 7 حوزه آبخیز استان زنجان | بازدید :28
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه های مربوط به صندوق توسعه ملی در 7 حوزه آبخیز اشاره و روند اجرای پروژه های آبخیزداری در استان را مطلوب گزارش کرد.
اجرای ۷۷۰ هکتار عملیات بیولوژیک و اصلاح مراتع در سیستان و بلوچستان | بازدید :35
رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از اجرای عملیات بیولوژیک، اصلاح، احیاء، حفاظت و قرق در سطح ۷۷۰ هکتار از مراتع استان خبر داد.
"آبخیزداری" بهترین راهکار مدیریت خشکسالی در استان خراسان جنوبی است | بازدید :29
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی یکی از بهترین راهکارهای مدیریت خشکسالی در استان را طرح‌های آبخیزداری دانست و گفت: تاکنون در بحث پروژه‌های آبخیزداری بیش از۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد بوده‌ایم.
از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام می شود؛
430 هکتار اقدامات بیولوژیکی و 1900 مترمکعب عملیات مکانیکی در شهرستان پردیس | بازدید :48

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جریان بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان پردیس گفت: 430 هکتار اقدامات بیولوژیکی شامل کپه کاری و بذرکاری در سطح مراتع و ایجاد بند سنگی ملاتی به حجم 1900 مترمکعب در حوزه آبخیز گلخندان این شهرستان با اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجرا می باشد.
اجرای 16 طرح آبخیزداری در لرستان | بازدید :40
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: 16 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 212 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و پیشرفت فیزیکی 60 درصدی تا پایان اسفندماه امسال در استان اجراء می شود.
4 میلیارد اعتبار برای اجرای طرح‌های بیولوژیک مراتع ساری  | بازدید :33
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری در قالب اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح‌های بیولوژیک مراتع را با اعتبار ۴ میلیارد ریال اجرا می‌کند.
رفع تصرف از اراضی ملی بندرعباس  | بازدید :31
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرعباس گفت: از ۲۴ هزار و ۲۳ متر مربع زمین‌های ملی رفع تصرف کردند.
معاون فنی منابع طبیعی مازندران - نوشهر:
۲ میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی در چالوس صرف شد | بازدید :39

معاون فنی و آبخیزداری منابع طبیعی مازندران - نوشهر گفت: دو میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوزه آبخیز چالوس صرف شده است.
اراضی ملی البرز؛ میزبان اولین نیروگاه پاک  | بازدید :61
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در مراسم افتتاحیه اولین نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به ظرفیت 50 مگاوات در 100 هکتار اراضی ملی واقع در شهرستان اشتهارد، از آمادگی لازم جهت انعقاد قرارداد در قالب ماده 3 با بخش خصوصی در سطح 2000 هکتار دیگر در استان خبر داد.
14تن شیرابه گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد | بازدید :45
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 14 تن شیرابه گیاهان دارویی شامل آنغوزه، باریجه در این استان برداشت شد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان خبر داد :
اجرای 16 طرح آبخیزداری در لرستان | بازدید :41

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، گفت: 16 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 212 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و پیشرفت فیزیکی60 درصدی تا پایان اسفندماه امسال در استان اجراء می شود.