هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
سرپرست دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها منصوب شد
صبح امروز (چهارشنبه) طی حکمی از سوی خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فرهاد سرداری به عنوان سرپرست دفتر امور بیابان این سازمان منصوب شد.
وزیر جهاد کشاورزی در نشست کارگروه ملی مقابله با بیابانزایی:
برای بهره برداری از طبیعت، برنامه ریزی ها باید بیشترین سازگاری را داشته باشد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای بهره برداری بهینه از طبیعت، برنامه ریزی ها باید بیشترین همراهی و سازگاری را با طبیعت واقلیم داشته باشد.
سالانه 130 میلون نهال در نهالستان های منابع طبیعی تولید می شود
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور عصر دوشنبه در بازدید از نهالستان‌های استان البرز گفت: سالانه 130 میلیون نهال در نهالستان های منابع طبیعی تولید می شود.
آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهکیلویه و بویراحمد به یک بحران تبدیل شده است!
آن طور که مديرکل منابع طبيعي کهگيلويه‌ و ‌بويراحمد می گوید، از ابتداي سال جاری تاکنون بيش از ١٥٠ هکتار از مراتع و جنگل‌هاي اين استان طعمه آتش شده‌ و آتش‌سوزي جنگل‌ها و مراتع به يک بحران تبديل شده است.
پروژه ترسیب کربن جزء 10 تجربه بین المللی موفق سازمان ملل در سال 2017
پیام طبیعت: پروژه بین المللی ترسیب کربن ایران جزء 10 تجربه بین المللی موفق سازمان ملل در سال 2017 در آسیا و اقیانوسیه شناخته شد.
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وب‌سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 2570
بازدید کل : 4881362
آخرین بروزرسانی:
4 تير 1396 12:28
logo-neda
اخبار
نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی شد | بازدید :727
طی حکمی از سوی مهندس خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور علیرضا نصرآبادی به عنوان مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی منصوب شد.
شيخ ويسي سرپرست اداره كل منابع طبيعي وآبخيزداري استان كرمانشاه شد | بازدید :3140
به گزارش خبر نگار پيام طبيعت طي حكمي از سوي مهندس خداکرم جلالی رئيس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخيزداری کشور مهندس مراد شيخ ويسي كه پيش از اين معاونت فني اين اداره كل را بر عهده داشت به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبيعی و آبخيزداری استان كرمانشاه منصوب شد.
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران منصوب شد | بازدید :4995
طی حکمی از سوی مهندس خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور دکتر علی کیان به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران منصوب شد
هدایت سرپرست اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اردبیل شد  | بازدید :3006
در مراسمی با حضور مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها,مراتع وآبخیزداری کشور,معاون استاندار اردبیل و جمعی از مسئولان شهامت هدایت به عنوان سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل معرفی شد.
مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم معرفی شد  | بازدید :4578
مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، روز پنجشنبه طی مراسمی در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی قم معرفی شد.
سرپرست منابع طبیعی خراسان شمالی منصوب شد  | بازدید :2542
طی حکمی از سوی خداکرم جلالی معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور رضا باغبان به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی منصوب شد.
352 هکتار از اراضی ملی سمنان به نفع دولت بازگردانده شد | بازدید :19
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: 352 هکتار از اراضی ملی استان به ارزش 391 میلیارد ریال در سال 95 به نفع دولت مصادره و به اموال ملی بازگردانده شد.
بیش از 58 کیلومتر آتش بر در شهرستان اسدا آباد ایجاد شد | بازدید :30
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اسدآباد ازایجاد بیش از58 کیلومترآتش برو توزیع 120عدد آتشکوب جهت مهارآتش سوزی در مراتع و جنگلهای این شهرستان خبر داد.
رفع تصرف ۲۵ هکتار از اراضی قلعه‌گنج | بازدید :26
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قلعه‌گنج گفت: ۲۵ هکتار از اراضی ملی بخش چاه‌دادخدای شهرستان قلعه‌گنج رفع تصرف شد.
آزاد سازی حریم 40 متری سواحل دریای بابلسر به طول 3 کیلومتر | بازدید :28
فرمانده عملیات یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری از آزاد سازی حریم 40 متری سواحل دریای بابلسر به طول 3 کیلومترخبرداد.
15 پروژه آبخیزداری در هرمزگان در حال اجراست | بازدید :28
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: 15 پروژه آبخیزداری با اعتبار 75 میلیارد ریال با میانگین پیشرفت فیزیکی 52 درصد در سطح استان هرمزگان در حال اجراست.
جنگلکاری حاشیه جاده اردبیل به خلخال | بازدید :27
بمنظور توسعه سرانه جنگل استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل, استاندار اردبیل و نمایندگان شهرستانهای اردبیل نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی عملیات اجرای جنگلکاری اردبیل به خلخال در مساحت 20 کیلومتر آغاز شد.
اجرای طرح پایش مراتع ییلاقی شهرستان سمنان  | بازدید :27
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: طرح پایش در راستای صیانت از منابع ملی، کنترل و جلوگیری از چرای بی رویه دام در مراتع ییلاقی که مهمترین عرصه جهت تولید علوفه برای دامها به شمار می روند در سطح مراتع ییلاقی شهرستان سمنان آغاز شده است .
3 هکتار از مراتع روستای تزرج رابر در آتش سوخت | بازدید :27
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رابر گفت: طی آتش سوزی که در منطقه گردشگری مبارکه از توابع روستای تزرج شهرستان رابر بوقوع پیوست 3 هکتار از مراتع مرغوب این منطقه طعمه حریق شد و در آتش سوخت.
عملیات بیابان زدائی در بیش از 20هزار هکتار از اراضی بیابانی استان تهران | بازدید :72
سرپرست اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: از 105هزار هکتار عرصه های بیابانی استان تهران تاکنون بیش از 20هزار هکتار آن زیر پوشش عملیات بیابان زدائی و تثبیت شن های روان قرار گرفته است.
راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در اراضی بیابانی استان البرز | بازدید :66
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: ۲هزار هکتار از اراضی بیابانی البرز برای راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی مستعد هستند که بخشی از آن بزودی اجرایی می‌شود.
تحلیلی کوتاه بر ملاقات مردمی در سازمان جنگل ها | بازدید :65
هادی شفیعی - سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعمال مدیریت برعرصه های وسیع و گسترده منابع طبیعی همواره مورد توجه مخاطبان و اقشار مختلف مردم قرار داشته و روزانه قشرهای مختلف مردم با مطالبات گوناگون به این سازمان مراجعه می کنند تا در جهت رفع درخواست های خود برآیند.
سرپرست دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها منصوب شد | بازدید :413
صبح امروز (چهارشنبه) طی حکمی از سوی خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور فرهاد سرداری به عنوان سرپرست دفتر امور بیابان این سازمان منصوب شد.
کاهش چشمگیر میزان حریق درمراتع استان اصفهان | بازدید :145
مدیر روابط عمومی منابع طبیعی استان اصفهان از کاهش چشمگیر میزان حریق درمراتع استان خبر داد و گفت: با تدابیر بعمل آمده میزان آتش سوزی در سه ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 90درصد کاهش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی در نشست کارگروه ملی مقابله با بیابانزایی:
برای بهره برداری از طبیعت، برنامه ریزی ها باید بیشترین سازگاری را داشته باشد | بازدید :151

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای بهره برداری بهینه از طبیعت، برنامه ریزی ها باید بیشترین همراهی و سازگاری را با طبیعت واقلیم داشته باشد.
سالانه 130 میلون نهال در نهالستان های منابع طبیعی تولید می شود | بازدید :148
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور عصر دوشنبه در بازدید از نهالستان‌های استان البرز گفت: سالانه 130 میلیون نهال در نهالستان های منابع طبیعی تولید می شود.
آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهکیلویه و بویراحمد به یک بحران تبدیل شده است! | بازدید :135
آن طور که مديرکل منابع طبيعي کهگيلويه‌ و ‌بويراحمد می گوید، از ابتداي سال جاری تاکنون بيش از ١٥٠ هکتار از مراتع و جنگل‌هاي اين استان طعمه آتش شده‌ و آتش‌سوزي جنگل‌ها و مراتع به يک بحران تبديل شده است.
قدر زیبایی های منابع طبیعی را بدانیم!
دشت گل های بابونه جنگل فندقلو شهرستان نمین - اردبیل | بازدید :123

منطقه جنگلی فندقلو در شهرستان نمین استان اردبیل همه ساله در اواخر فصل بهار مملو از گل‌های بابونه شده و گردشگران زیادی را به سمت خود می‌خواند. قدر زیبایی های منابع طبیعی را بدانیم.
تصویب 546 دوره آموزش ضمن خدمت برای کارکنان منابع طبیعی کشور  | بازدید :191
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تصویب و ابلاغ کلیات 546 دوره آموزش ضمن خدمت کارکنان منابع طبیعی در سال جاری خبر داد.
بهره برداری های بی رویه از منابع طبیعی سبب بیابانی شدن سرزمین می شود | بازدید :174
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به مناسبت روز جهانی بیابان زدایی در جمع خبرنگاران گفت: بهره برداری های بی رویه از منابع آب های زیرزمینی، خالی شدن آبخوان ها، شوری و غیرقابل کشت شدن اراضی دست به دست هم می دهند، تا تخریب اراضی و افزایش سطح بیابان اتفاق بیفتد
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان: 700 هزار هکتار زمین بیابانی استان نیازمند مدیریت سرزمین است | بازدید :133
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان گفت: حدود 700 هزار هکتار اراضی بیابانی در استان وجود دارد که نیازمند مدیریت سرزمین است.