آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
همکاری ژاپنی ها در حوزه کارون اجرایی شد
مشاور ارشد پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) از اجرایی شدن طرح بین المللی جایکا در حوزه کارون بزرگ در 6 استان کشور خبر داد.
اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در لرستان
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان لرستان خبر داد.
مردم بهترین حافظان منابع طبیعی هستند/ بدون مردم منابع طبیعی به هیچ توفیقی دست پیدا نمی کند
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مردم بهترین حافظان منابع طبیعی هستند و منابع طبیعی بدون حضور مردم به هیچ توفیقی دست پیدا نخواهد کرد.
آبخیزداری در هشت میلیون هکتار عرصه کشور اجرا می شود
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح آبخیزداری و آبخوان داری در هشت میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفت.
توسعه زراعت چوب راهکاری برای حفظ جنگل ها
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: وقتی توسعه زراعت چوب ترویج شود و تسهیلات در اختیار مردم قرار گیرد و مردم تشویق به کاشت شوند، این کار یعنی تولید اکسیژن، توسعه و حفظ جنگل.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 6565
بازدید کل : 5133416
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41
اخبار
با حضور رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس صورت گرفت:
آغاز عملیات احداث سد خاکی آبخوان عقدا | بازدید :19

عملیات اجرایی پروژه سد خاکی آبخوان عقدا در استان یزد با حضور دکتر تابش رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی آغاز شد.
مدیرکل حفاظت خاک و آبخیزداری در سمنان
عملیات آبخیزداری با کمک صندوق توسعه ملی در کشور اجرا می‌شود | بازدید :33

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: عملیات آبخیزداری با کمک صندوق توسعه ملی در سراسر کشور اجرا می‌شود.
همکاری ژاپنی ها در حوزه کارون اجرایی شد | بازدید :75
مشاور ارشد پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) از اجرایی شدن طرح بین المللی جایکا در حوزه کارون بزرگ در 6 استان کشور خبر داد.
اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در لرستان | بازدید :102
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان لرستان خبر داد.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها:
جنگل مهمترین رکن پیشگیری از سیل است/ رشد 2 برابری اعتبارات آبخیزداری | بازدید :68

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مهمترین رکن پیشگیری از سیل را جنگل ها دانست و خاطرنشان کرد: این جنگل ها هستند که می توانند بخش زیادی از منابع آب را به زمین نفوذ دهند و به عنوان سدهای زنده آب را نگه دارند.
قائم مقام معاونت امور جنگل سازمان جنگل‌ها:
آبخیزداری و آبخوانداری به تقویت پوشش جنگلی کمک می کند | بازدید :59

قائم مقام معاونت امور جنگل سازمان جنگل‌ها، پوشش جنگلی را عامل موثر در جلوگیری از سیل دانست و یادآور شد: بیش از نیمی از جنگل های گیلان شیبدار است و لذا باید با طرح های آبخیزداری و آبخوانداری به تقویت پوشش جنگلی کمک کنیم.
نگاه رو به جلوی منابع طبیعی کرمان در پیشبرد طرح های آبخیزداری | بازدید :80
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به نگاه رو به جلوی منابع طبیعی کرمان در پیشبرد طرح های آبخیزداری گفت: در سال جاری از محل صندوق توسعه برای اجرای طرح های آبخیزداری بالغ بر 22 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
مردم بهترین حافظان منابع طبیعی هستند/ بدون مردم منابع طبیعی به هیچ توفیقی دست پیدا نمی کند | بازدید :111
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مردم بهترین حافظان منابع طبیعی هستند و منابع طبیعی بدون حضور مردم به هیچ توفیقی دست پیدا نخواهد کرد.
آبخیزداری در هشت میلیون هکتار عرصه کشور اجرا می شود | بازدید :74
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای طرح آبخیزداری و آبخوان داری در هشت میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفت.
توسعه زراعت چوب راهکاری برای حفظ جنگل ها | بازدید :149
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: وقتی توسعه زراعت چوب ترویج شود و تسهیلات در اختیار مردم قرار گیرد و مردم تشویق به کاشت شوند، این کار یعنی تولید اکسیژن، توسعه و حفظ جنگل.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری:
شناسایی 360 گونه گیاه دارویی در استان  | بازدید :103

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در استان 1400 گونه گیاهی موجود است که از این تعداد حدود 360 گونه گیاهی که جنبه دارویی، صنعتی و بهداشتی دارد، شناسایی شده است.
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب سازمان جنگلها مطرح کرد:
وقوع ۵۶ سیل طی ۵ سال در مازندران/اجرای الگوی مدیریت جامع آبخیز | بازدید :125

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها گفت: طی سال ۹۰ تا ۹۵ حدود ۵۶ مورد سیل با بارش بیش از ۱۰۰ میلی متر در مازندران رخ داد و سیل اخیر شدیدترین نوع آن بوده است.
نماینده مردم چالوس و نوشهر اعلام کرد؛
اگر اجرای طرح های آبخیزداری نبود، سیل خسارت جبران ناپذیری به غرب مازندران وارد می کرد | بازدید :98

نماینده مردم چالوس و نوشهر گفت: اگر پروژه‌ای آبخیزداری در حوزه های ماشلک و نیرنگ در شهرستان نوشهر اجرا نمی شد، سیل خسارت جبران ناپذیری به منطقه غرب مازندران وارد می کرد.
جزئیات برنامه بهبود وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی از زبان مدیر کل دفتر حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها | بازدید :154
مدیر کل دفتر حفاظت خاک و دبیر ستاد هماهنگی اجرای پروژه‌های آبخیزداری از جدیدترین برنامه‌های این ستاد برای بهبود وضعیت سفره‌های آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از هدر رفت بارش‌ها خبر داد.
هماهنگی و همسویی راهکاری موثر برای توسعه پایدار آبخیزها | بازدید :92
موضوع آبخیزداری یکی از مقوله های مهم و حیاتی در حفظ گونه های گیاهی، تثبیت خاک و تقویت منابع آب زیرزمینی بوده که توسعه این بخش نیازمند همسویی و همراهی دست اندرکاران و مردم است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان:
۱۵۰ دستگاه آبگرم کن خورشیدی در روستاهای استان سمنان توزیع می‌شود | بازدید :10

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان از توزیع ۱۵۰ دستگاه آبگرم کن خورشیدی در روستاهای استان خبر داد و گفت: برای این طرح ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
پیشرفت 30 درصدی طرح های آبخیزداری آذربایجان غربی | بازدید :15
اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان آذربایجان غربی 30 درصد پیشرفت دارد.
اختصاص 210 میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری خراسان شمالی | بازدید :14
210 میلیارد ریال به طرح های آبخیزداری خراسان شمالی اختصاص یافت.
دشت شهرکرد احیا می شود | بازدید :21
فرماندار شهرکرد گفت: به منظور کنترل رواناب های خروجی شهر شهرکرد برای احیای هرچه سریعتر این دشت ممنوعه بحرانی، چندین طرح اجرا خواهد شد تا این دشت دوباره احیا شود.
50 درصد زمین های ملی زنجان در مناطق بحرانی است | بازدید :26
مدیرکل منابع‌ طبیعی و آبخیزداری استان زنجان بابیان اینکه حدود 50 درصد زمین های ملی این استان در منطقه بحرانی است، گفت: این زمین ها با وجود حفاظت، در مکان هایی هستند که امکان تخریب آنها وجود دارد.
احیاء ۷ قنات در شهرستان قاین | بازدید :24
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات با بیان اینکه با اجرای پروژه های آبخیزداری در سال جاری ۷ قنات احیاء می شود، عنوان کرد: در سال جاری تاکنون یک پروژه مصوب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوضه کرغند، کلاته سری با اعتبار۵۱۴ میلیون تومان در حال اجرا است.
64 طرح آبخیزداری در خراسان رضوی در حال اجراست | بازدید :51
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون 64 طرح آبخیزداری در این استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در دست اجراست.
احداث سه سازه جدید آبخیزداری در کنگان  | بازدید :55
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: کار احداث سه سازه جدید آبخیزداری در بندر کنگان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است.
طرح حدنگاری در 2 میلیون هکتار عرصه طبیعی سمنان اجرا می شود | بازدید :79
معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: امسال در 2 میلیون هکتار از عرصه ‌های طبیعی این استان طرح حدنگاری اجرا خواهد شد و با عملیاتی شدن این طرح 5.5 میلیون هکتار از اراضی ملی دارای سند می شوند.
823 هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان همدان سنددار شدند | بازدید :52
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: سند 823هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی این استان با هدف تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی از این اراضی اخذ شده است.
اجرای 9 طرح آبخیزداری در شهرستان بن آغاز شد | بازدید :53
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری از آغاز اجرای 9 طرح آبخیزداری و بیولوژیک در حوزه منابع طبیعی در شهرستان بن خبر داد.
600هکتار از اراضی ملی الیگودرز به کشت گیاهان دارویی اختصاص می‌یابد | بازدید :61
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان الیگودرز گفت: ۶۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان الیگودرز به کشت گیاهان دارویی اختصاص می‌یابد.
پایان 4 پروژه آبخیزداری پیش از تاریخ مقرر در آذربایجان غربی | بازدید :69
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجانغربی از پایان 4 پروژه آبخیزداری پیش از تاریخ مقرر از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
۴۰میلیارد ریال به آبخیزداری سیستان و بلوچستان اختصاص می یابد | بازدید :60
رئیس کمیسیون کشاورزی آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات مردم شهرستان های چابهار، کنارک، قصرقند و نیکشهر مقرر شد سازمان جنگل ها و مراتع کشور حدود چهار میلیارد تومان اعتبار علاوه بر اعتبارات مصوب شده برای رفع مشکلات کشاورزی وآبخیزداری و این چهار شهرستان استان اختصاص دهد.
تنها 4 هکتار از مناطق بحرانی خراسان شمالی طرح آبخیزداری انجام شده است | بازدید :53
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی گفت: فقط 4.1 هکتار از مناطق بحرانی استان طرح آبخیزداری انجام شده است.