در ششمین روز از هفته منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کرمانشاه با دانشگاه پردیس کشاورزی استان همراه شد تا جشن درختکاری را با خانواده معظم شهدا برگزار نماید.

در این مراسم روحانی با فضایی آمیخته به عطر معنویت مدیرکل منابع طبیعی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیریت آستان قدس رضوی در استان، نمایندگان مدیریت دانشگاه علوم قرانی، جمعی از خانواده معظم شهدای جنگ و مدافع حرم، اساتید و دانشجویان حضور داشتند.

در این مراسم ابتدا دکتر بهشتی معاونت دانشگاه پردیس ضمن خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت: ما همیشه مدیون خون شهدا بوده وهستیم.

وی خطاب به خانواده شهدا و بالاخص مادران شهدای مشیری و مدافع حرم مهدی نوروزی گفت: این شهدا از همه چیز با ارزش خود گذشتند تا اسلام و انقلاب زنده بماند، لذا بر ماست که ادامه دهنده راه آنها باشیم و ما امروز در هفته منابع طبیعی بیاد آن بزرگ مردان نهالی غرس خواهیم کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عسگری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در آستانه روز شهید از رشادت های شهدا و ایثارگری های آن عزیزان نوجوان که چگونه در مقابل دشمنان سر تا پا مسلح ایستادند و جان خود را فدا کردند که دشمن قادر نباشد حتی یک وجب از خاکمان را تصرف کند.

وی حفاظت از این آب وخاک را مهمترین وظیفه ذکر کرد که بایستی به جد به آن توجه شود.

در ادامه این جلسه مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ضمن تشکر از توجه مدیران استانی به موضوع منابع طبیعی خاطرنشان کرد: این منابع ودیعه الهی هستند که برای شهدای ما هم مقدس بود، لذا وظیفه همه ماست که از آنها پاسداری کنیم.

کولانی با اشاره به اینکه نیروهای منابع طبیعی سرباز و حافظان این منابع هستند افزود:  در این راه با تمامی توان ایستادگی خواهیم کرد.

در خاتمه نشان ملی همیاری طبیعت به تلاشگران احداث باغ گیاه شناسی استان دکتر قاضی ریاست دانشگاه و دکتر صدر اهدا گردید و در ادامه حاضرین به یاد شهدا ده ها اصله نهال غرس کردند.