به مناسبت هفته درختکاری و به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان و اداره‌کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور دانش‌آموزان دبستان گل یاس یاسوج مراسم درختکاری در شهرک صنعتی شماره 4 یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - در این آیین حکمتیان مدیرکل منابع طبیعی استان با بیان اینکه همه جا استان ما را به عنوان استان چهار فصل و شهر یاسوج را هم به عنوان پایتخت طبیعت ایران می‌شناسند اظهار کرد: یکی از دلایل گردشگرپذیر بودن استان ما همین طبیعت زیبا و وجود جنگل‌های انبوه بلوط است که باید قدر آن را بدانیم.

در ادامه موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به اقدامات فراوان شرکت شهرک‌های صنعتی برای افزایش فضای سبز در شهرک‌های مختلف استان اظهار کرد: منابع طبیعی و شهرک‌های صنعتی به مانند دو بازو در کنار یکدیگرند که باید علاوه بر چرخیدن چرخ صنعت در کنار آن محیط طبیعی خود را نیز به بهترین نحو ممکن حفظ کنیم.

وی به اقداماتی که در این زمینه انجام شده اشاره کرد و گفت: امسال 1.5 هکتار به فضای سبز ما افزوده شده است و در کل در همه شهرک‌های صنعتی استان 31 هکتار فضای سبز داریم.

این مسؤول گفت: در مجموع 67 کیلومتر آبیاری قطره‌ای برای مشروب کردن فضای سبز شهرک‌های صنعتی استان داریم.

موسوی با بیان این که ایجاد فضای سبز در شهرک‌های صنعتی یکی از الزامات برای واحدهای حاضر در شهرک‌هاست افزود: در شهرک‌های صنعتی باید 25 درصد فضای سبز وجود داشته باشد که 10 درصد آن با ما و 15 درصد نیز وظیفه واحدهای صنعتی در شهرک است.