نشست روحانیون در حوزه علمیه ایلام با حضور حجت الاسلام و المسلمین  مراد بیگی مدیریت حوزه علمیه ایلام، دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ایلام به همراه معاونین و حجت الاسلام هواسی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره منابع طبیعی به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور -  در این نشست دکتر احمدی مدیرکل  منابع طبیعی ایلام گفت: از آنجائی که منابع طبیعی به عنوان بستر حیات و میراثی ماندگار برای آیندگان محسوب می شود از همین رو لازم است تا با هر وسیله و ابزاری برای ارتقاء آگاهی عمومی و ترویج فرهنگ حفظ و احیای منابع طبیعی استفاده شود.

 وی افزود: رسانه ها با تأثیرگذاری بر روی افکار عمومی و تغییر نگرش در بین افراد جامعه، می توانند نقش بسزائی را در خصوص تنویر افکار عمومی و فرهنگسازی منابع طبیعی ایفا کنند.

حجت الاسلام والمسلمین  مرادبیگی ضمن تبریک هفته منابع طبیعی گفت: باید بدانیم که منابع طبیعی آیات الهی است و باید در حفظ این آیات الهی تلاش کنیم، از بین بردن این نعمت‌های عظیم الهی کفران نعمت است و همه ما در برابر حفاظت از منابع طبیعی مسئول هستیم .

ایشان اظهار داشت: باید همه دستگاه‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما، آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در راستای ترویج فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی تلاش گسترده‌ای داشته باشند تا مردم به نقش و تأثیر این منابع عظیم الهی در زندگیشان پی ببرند و از آن حفاظت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی افزود: حوزه علمیه از هر طریقی آمادگی ترویج و فرهنگ سازی حفظ منابع طبیعی را دارد.

در پایان این مراسم نیز روحانیون حوزه علمیه اقدام به غرس نهال در محل پارک جنگلی بلوط نمودند.