رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ملاقات با تعدادی از ارباب‌رجوعان تاکید کرد: مشکلات مردم باید توسط منابع طبیعی استان مربوطه حل شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی در نشست با هر یک از مردم محلی با تأکید بر اینکه مشکلات مردم باید توسط منابع طبیعی استان مربوطه حل شود، با مدیر کل استان مربوطه تماس گرفته و صراحتاً خواستار پیگیری و حل مشکلات مردم شد.
وی در این دیدار، رسیدگی به مشکلات مردم را در بخش منابع طبیعی از وظیفه اصلی سازمان جنگل ها برشمرد و گفت: به هیچ وجه تمایل نداریم مردم در شرایط سخت و از راه های دور برای حل مشکلات، خود را به ستاد سازمان جنگل ها برسانند.
آقایی افزود: متاسفانه مشکلات مردم از سنوات قبل و از زمان های بسیار دور باقی مانده است و باید وضعیت موجود تعیین تکلیف شود.
بر اساس این گزارش، دلیل اصلی این مشکلات عدم وجود تحدید حدود و عدم تهیه نقشه اراضی کشاورزی است که در اجرای قانون اصلاحات ارضی که به زارعین و کشاورزان واگذار شده است و سازمان جنگل ها را در تعیین حدود مستثنیات مردم با مشکل روبرو نموده به طوری که بعضاً موجب تضییع حق اشخاص و سوء استفاده افراد سود جو شده است.
سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تمام تلاش خود را برای حل مشکلات کشاورزان در سطح استان ها و شهرستان ها به کار می‌گیرد  و در این مسیر از همه ظرفیت های قانونی خود برای صیانت از اراضی ملی و حقوق مردم استفاده خواهد کرد.