فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور اعلام کرد: تیم های گشت و مراقبت یگان حفاظت در ایام نوروز در حالت آماده باش کامل قرار می‌گیرند و حفاظت از منابع طبیعی بویژه جنگل و مرتع تعطیل پذیر نیست.

سرهنگ علی عباس‌نژاد روز دوشنبه به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: هر سال در ایام نوروز با توجه به تعطیلی ادارات برخی تخلفات در عرصه‌های منابع طبیعی افزایش پیدا می‌کند. از این رو نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در این ایام در آماده باش کامل به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه سازمان جنگل‌ها با دستگاه‌های قضایی جهت آماده بودن برای برخورد با متخلفان، هماهنگی‌های لازم را انجام داده است، تصریح کرد: نیروی انتظامی نیز آمادگی خود را در این راستا اعلام کرده است.   

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با تأکید بر مشارکت‌های مردم و همیاران طبیعت در نگهداری از منابع طبیعی گفت: در سطح کشور بیش از 300 هزار همیار طبیعت حضور دارند که آموزش های لازم به آنان داده شده و آماده هستند که در ایام نوروز منابع طبیعی را همراهی کنند.

عباس نژاد همچنین اعلام کرد؛ سامانه ۱۵۰۴ نیز به صورت شبانه روزی فعال است تا بتوانیم از این طریق به تخلفات حوزه منابع طبیعی که مردم به ما گزارش می‌کنند در حداقل زمان ممکن رسیدگی کنیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه اظهار امیدواری کرد فضایی ایجاد شود تا مردم علاوه بر استفاده از طبیعت کشور حداقل خسارت ممکن را به آن وارد کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی در پایان با بیان اینکه با مشارکت و همکاری تشکل‌ها و جوامع محلی می‌توانیم خسارت به عرصه‌های طبیعی کشور را به حداقل برسانیم، گفت: با توجه به افزایش دما، کاهش رطوبت و قرار گرفتن سرزمین  کشور در کمربند خشک و نیمه خشک نیاز جدی به منابع طبیعی، بویژه جنگل‌ها و مراتع امری ضروری است و اگر این سرمایه‌های طبیعی را از دست دهیم جایگزین کردن آن‌ها سخت و حتی امکان ناپذیر است. 

بر اساس این گزارش، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور دستورالعمل تشدید حفاظت و صیانت از اراضی ملی در تعطیلات نوروزی را به کلیه یگان های حفاظتی منابع طبیعی کشور اعلام و آنان را ملزم به اجرای آن نموده است.