رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اجرای عملیات آبخیزداری کاملا با صرفه و اقتصادی است و با کمترین هزینه به میزان زیادی از خسارت های جانی و مالی در مواقع بحران پیشگیری و هزینه های پس از وقوع بحران سیل را به حداقل می رساند.

به گزارش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز، ناصر سراج عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژهای آبخیزداری حوضه آبخیز کندر در شهرستان کرج بر ادامه فعالیت های آبخیزداری در بخش مکانیکی توام با بیولوژیک در بالادست مناطق مسکونی، تاسیسات و اراضی کشاورزی، رعایت نکات فنی و اصولی برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست تاکید کرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: این پروژه ها مقرون به صرفه بوده و با کمترین هزینه به میزان زیادی از خسارت های جانی و مالی در مواقع بحران پبشگیری می کند.
عزیزاله شهبازی استاندار البرز نیز در این بازدید، توسعه پروژه های آبخیزداری در استان البرز ضروری دانست و گفت: باید از منابع استانی اعتبارات ویژه این بخش اختصاص یابد .
حامد فرضی، مدیر کل منابع طبیعی البرز ، اجرای پروژه های آبخیزداری را برای کاهش مخاطرات سیل، تقویت منابع آب زیرمینی، پایداری اشتغال در بخش کشاورزی و تولید ضروری دانست. 
وی گفت: از نکات قابل توجه و بسیار مهم در استان و کل کشور رعایت حقوق منابع طبیعی از جمله مراتع، جنگل ها، بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در توسعه شهرها و روستاها و همچنین کشاورزی و صنعت می باشد که عدم توجه به هر کدام می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به همه مردم در هر صنف و جایگاهی وارد نماید.