رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اقتدار سازمان جنگل‌ها، همنوایی و جلب رضایت مردم است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، مهندس آقایی در سفر یک روزه خود به استان فارس با حضور در جلسه شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و دیدار با روسای ستادی و ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های این استان از تلاش و زحمات کارکنان این مجموعه در اجرای موفق و تاثیرگذار طرح های آبخیزداری قدردانی کرد و گفت: خدمت به مردم اصلی ترین و اساسی ترین کارهاست که این امر خوشبختانه طی سالهای اخیر در دولت تدبیر و امید محقق شده است.

وی اقتدار سازمان جنگل‌ها را همراهی با مردم و و جلب رضایت آنان دانست و خطاب به مسئولان منابع طبیعی استان فارس افزود: عشایر و روستاییان ولی نعمت ما هستند و باید بهره‌برداری صحیح از عرصه‌های منابع طبیعی را به آنان آموزش دهیم.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: رمز موفقیت منابع طبیعی رفتار صحیح با مردم است چرا که اعتقاد داریم حفاظت از عرصه گسترده منابع طبیعی به تنهایی از عهده ما خارج است و باید حفاظت و بهره برداری آن را در کنار نظارت منابع طبیعی به مردم بسپاریم.

وی افزود: بر این باوریم ما مالک 84 درصد عرصه‌های کشور نیستیم بلکه مالک 100 درصدی آنیم و باید با همدلی و تلاش فراوان ثابت کنیم بهترین حافظان جنگل و مرتع کشوریم.

عالی‌ترین مقام منابع طبیعی کشور در ادامه با تاکید بسیار بر ادامه روند اجرای پروژه‌های آبخیزداری و نگهداشت ارزش و منزلت آب اظهار داشت: اظهارنظرهای متفاوت در خصوص خشکیدگی جنگل‌های زاگرس بر اثر بیماری زغالی و آفت بلوط بی اساس بوده ضمن اینکه در صورت داشتن یکسال ذخیره آب در این عرصه‌ها مشکل خشکیدگی نیز رفع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برخی کمبودها و کاستی‌ها در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی اظهار داشت: طی بازدیدهای اخیر در استان‌ها و دیدار با استانداران و پیرو هماهنگی‌ها و برنامه ریزی های انجام گرفته اعتبارات مشخصی برای جبران پروژه های نیمه تمام و بازمانده طرح های آبخیزداری از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته می‌شود.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه با استاندار فارس و اختصاص 57 میلیارد تومان اعتبار از این مجموعه برای اجرای توسعه طرح‌های منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد و گفت: اعتقادمان بر اینست برای اجرای کارهای مهم نیازی به دستور و ابلاغ و بخشنامه نیست بلکه با تلاش، همدلی و تعامل با مردم می‌توان کارهای اثرگذار و موفقی را ماندگار کرد.

گفتنی است مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ابتدای سفر خود با  عنایت اله رحیمی استاندار فارس دیدار و خواستار همکاری استانداری و همه دستگاه‌های دولتی در توسعه طرح های منابع طبیعی بویژه آبخیزداری در نقاط مختلف استان شد و بر ادامه همکاری های گسترده در این راستا تاکید کرد.