استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: وجود بیش از   هزار سازه آبخیزداری در استان خراسان جنوبی نویدی است برای کشاورزان و روستاییان تا شاهد احیای قنوات باشند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، محمدصادق معتمدیان تاکید کرد: یکی از جهت گیری ها و اهداف مهم استان در بحث تامین آب، مسئله آبخیزداری است که جزو برنامه های جدی امسال و سال آینده خواهد بود.

معتمدیان یادآور شد: یکی از مواردی که در برنامه میان مدت استان دنبال می شود، آبخیزداری بوده که برای این موضوع اعتبار خوبی در حوزه های کشاورزی، احیا و مرمت و زیرساخت های آب دیده شده است.

 

وی با بیان اینکه باران های امسال موجب نشاط اجتماعی بین مردم شده است گفت: یکی از دغدغه های مهم مردم مسئله کم آبی و تامین آب است که امیدواریم به کمک این باران ها بتوان گام های خوبی برای این مطالبه برحق برداشت.

استاندار خراسان جنوبی در دیدار رییس سازمان جنگل ها به خاطر اختصاص اعتبارات برای اجرای طرح آبخیزداری در سال گذشته تشکر کرد و از او خواست اعتبارات ملی بیشتری اختصاص داده تا شاهد جهش خوبی در بخش آبخیزداری استان باشیم.

*مشارکت استانداران توسعه عملیات آبخیزداری را در استان ها به همراه داشته است

مهندس آقایی نیز در دیدار استاندار خراسان جنوبی از اتفاق نظری که در زمینه کارکردهای آبخیزداری وجود دارد ابراز خشنودی کرد و گفت: آبخیزداری دانشی است که همه دنیا بر اجرای آن تاکید دارند و بکارگیری این دانش می‌تواند سیل و خشکسالی را مدیریت نماید.

 

آقایی به تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان جنگل ها با استانداران در سال گذشته اشاره کرد و مشارکت استان ها برای تامین بخشی از اعتبارات را برای توسعه و پیشرفت عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بسیار تاثیرگذار خواند.

رییس سازمان جنگل ها همچنین یادآور شد: در سال گذشته 700 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری اختصاص داده شده است و در سال 98 با عنایت مقام معظم رهبری این رقم به دو برابر افزایش پیدا کرده است.