رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کشف و توقیف 215 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق و دستگیری دو عامل آن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا - نسرین عزنوی گفت: این محموله که امروز از رشت به استان های شمال غرب حمل می شد، در محور آستارا - اردبیل توسط ماموران پاسگاه منابع طبیعی از دو دستگاه کامیون کشف شد و عاملان آن دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می دهد.

** اردوگاه دانش آموزی در آستارا راه اندازی می شود

بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا روز سه شنبه در جلسه ای با کارکنان این اداره گفت: دبستان بلا استفاده دین ‌و دانش روستای حیران آستارا برای ایجاد اردوگاه دانش‌آموزی و فعالیت های فرهنگی به اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزی واگذار می‌شود.

وی افزود: چهار تشکل رسمی در این اداره فعالیت می کنند که اتحادیه انجمن های اسلامی مهمترین آنهاست و این انجمن ها اعتماد به نفس دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و سیاسی فراهم می کنند تا الگوی تمام عیار و در تراز جمهوری اسلامی باشند.

آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آن تحصیل می کنند.