مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از امضای تفاهم‌نامه سه جانبه میان کانون پرورش فکری، منابع طبیعی و محیط زیست استان به منظور فرهنگ‌سازی در راستای حفظ جنگل‌های بلوط این استان خبر داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراد شیخ ویسی از امضا تفاهم‌نامه سه جانبه میان کانون پرورش فکری، منابع طبیعی و محیط زیست کرمانشاه  به منظور فرهنگ‌سازی در راستای حفظ جنگل‌های بلوط این استان خبر داد.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌ها، آتش‌سوزی‌ها و موارد بسیاری که با سهل‌انگاری و خطای انسانی آسیب‌های را به محیط زیست، منابع طبیعی و مراتع وارد می‌کند امضای چنین تفاهم‌نامه‌ای و همکاری طرفین با یکدیگر در راستای حفظ محیط‌ زیست و منابع طبیعی استان از الزامات بود.

 مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه فرهنگ‌سازی حفظ محیط‌ زیست و منابع طبیعی باید در بین کودکان و نوجوانان پایه‌ریزی شود، گفت: برای فرزندان ایران اسلامی از همان زمان کودکی باید برنامه‌هایی را در راستای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی پایه‌ریزی کرد و در این راستا در استان کرمانشاه کار فرهنگ‌سازی در این زمینه در سطح کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان شروع می‌شود.

این مسؤول به برنامه‌های اداره‌کل کانون پروش فکری استان کرمانشاه، برای گسترش فعالیت‌های حمایتی، فرهنگی و آموزشی در راستای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اشاره و بیان کرد: با کارهای مختلفی از جمله شعر، موسیقی، نقاشی، کار‌دستی و... می‌توان راهکارهای ضروری و فوری برای حمایت و نگهداری از محیط زیست و به‌خصوص درختان بلوط جنگل‌های استان را به کودکان این دیار آموزش داد.

شیخ‌ویسی با اشاره به آتش‌سوزی‌های که مساحت زیادی از اراضی ملی و منابع طبیعی را از بین برد و به محیط زیست نیز آسیب می‌رساند، افزود: برای مقابله با بحران‌های زیست محیطی ناشی از خشکسالی، آتش‌سوزی‌های گسترده درختان بلوط، عزم جدی برای آموزش بهینه کودکان و نوجوانان در دستور کار است.

 مدیر‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه مدت زمان این تفاهم‌نامه را پنج‌سال اعلام و بیان کرد: دبیرخانه‌ای در راستای نظارت و برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام مفاد تفاهم‌نامه در اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان تشکیل می‌شود.