تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و مجتمع اقتصادی کمیته امداد حضرت امام(ره) جنوب شرق کشور در راستای توسعه زراعت چوب با کشت گونه های سریع الرشد و چوبده و استفاده بهتر از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دارای منبع آبی مشخص، به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال رونق تولید، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه و همچنین حفاظت از عرصه های منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری مشترک با موضوع زراعت چوب در طرح های احرار و با منبع آبی مشخص منعقد شد.

محمدحسن کردستانی در ادامه افزود: هدف از انعقاد این تفاهم نامه استفاده بهینه از منابع آب و خاک، صرفه جویی ارزی در راستای جلوگیری از واردات چوب، کاستن فشار بر عرصه های طبیعی جنگلی، کمک به حفاظت و صیانت پایدار از منابع جنگل های کشور، تامین نیاز صنایع پایین دستی چوب توسط زارعین و ایجاد اشتغال می باشد.

وی در پایان بیان کرد: این اداره کل آمادگی لازم را در خصوص تأمین نهال رایگان جهت اجرای طرح زراعت چوب برای کلیه متقاضیان دارا می باشد.

محمد علی بهروز، رئیس هیئت مدیره مجتمع اقتصادی کمیته امداد حضرت امام (ره) جنوب شرق کشور ضمن خیر مقدم به مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان و همراهان، گفت: از انعقاد تفاهم نامه استقبال نموده و در جهت اجرای تمامی بندهای مورد تعهد در تفاهم نامه فی ما بین آماده هر گونه همکاری می باشیم.