رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از سمپاشی 141 هزار و 500 هکتار از مراتع استان تاکنون علیه ملخ صحرایی خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - غلام حیدر زورقی افزود: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از آن سوی مرز و استان های دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از ۱۳اسفند ماه سال گذشته در این استان در شهرستان کنارک آغاز شد.

به گفته وی،  141 هزار و 500 هکتار از مراتع استان تاکنون علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده که از این میزان 80 هزار و 370 هکتار پوره و 61 هزار و 130  هکتار  به ملخ بالدار اختصاص دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه گفت: هم اکنون مبارزه با ملخ صحرایی در سطح  28 هزار و 580 هکتار از مراتع کنارک، 24 هزار و 420 هکتار مراتع چابهار، 33 هزار و 860 هکتار مراتع ایرانشهر، 30 هزار و 950 هکتار مراتع دلگان ، 4 هزار و 990هکتار مراتع قصرقند، 11هزار و 260 هکتار مراتع نیکشهر و در فنوج نیز 8 هزار و 50 هکتار بالغ انجام شده است.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه سریع و به موقع با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان گفت: دامنه مبارزه با این آفت هم اینک به 10شهرستان این استان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به این استان همچنان ادامه دارد از همه کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی خواست در راه دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی با کارشناسان جهاد کشاورزی در شهرستان ها همکاری داشته و به محض مشاهده این آفت مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.