رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد از روند اجرایی پروژه آبخیزداری قره ترپاق این شهرستان بازدید نمود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- با توجه به اجرای پروژه های آبخیزداری در اشتهارد و نظارت بر روند مناسب اجرای این فعالیت در عرصه های طبیعی شهرستان، روز یکشنبه نوزدهم خرداد ماه نود و هشت، حسین نعمائی، رئیس اداره منابع طبیعی اشتهارد در معیت مسئول یگان حفاظت این اداره، از اجرای عملیات آبخیزداری در منطقه قره ترپاق این شهرستان بازدید نمودند. 

رئیس منابع طبیعی اشتهارد در خصوص پروژه های این منطقه گفت: حوزه روستای قره ترپاق به دلیل وجود یک مسیل بزرگ در بالا دست چندین روستا و نیز شهرک صنعتی اشتهارد، این منطقه را به یکی از حوزه‌های بحرانی تبدیل کرده است، از اینرو اقدامات لازم انجام ‌شده، باعث کم کردن احتمال بروز خسارت بعد از سیل و جلوگیری از ورود سیل به شهرک صنعتی اشتهارد شده است.

نعمایی افزود: مراقبت از این حوزه با هدف جلوگیری از تخریب سازه های موجود در بارندگی های اخیر در سطح شهرستان کاملا چشمگیر بوده است.

وی بیان کرد: در سازه سنگی ملاتی، حوضچه سازه نیز ساخته شد و صددرصد کار به پایان رسیده است

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه در بخشی دیگر از حوزه آبخیز قره ترپاق که در آن حجم رواناب زیاد و احتمل وقوع سیل و خرابی زیاد بوده به همین دلیل این اداره  نسبت به جانمائی بند خاکی به میزان تقریبی 8 هزار مترمکعب مبادرت و به پیمانکار پروژه جهت اجرا تحویل نمود که در روزهای آتی شروع بکار خواهد کرد.

نعمایی؛ ضمن اظهار رضایتمندی از کیفیت و نحوه انجام این سازه، گفت: امید است که با توجه به شرایط بحرانی موجود در شهرستان و بارش های سیل آسا و آنی، اعتبارات لازم و به موقع به منظور اجرای پروژه های آبخیزداری بیشتری بخصوص در بالادست سایر شهرک های صنعتی و روستاهای پرجمعیت، به شهرستان اشتهارد اختصاص یابد.