مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک ،کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی در سطح شهرستان خرم آباد در حال اجرا است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این پروژه ها در 3 حوزه آبخیز، شوراب چنار بگالی، قلعه گل و سرکانه اجرایی می شود، اظهار کرد: این طرح ها در قالب عملیات مکانیکی و بیولوژیکی به صورت اجرای سازه های سنگی ملاتی و گابیونی در مسیر سیلاب ها با صرف اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 600 میلیون ریال در حال اجراست.

وی ضمن تاکید بر لزوم افزایش پوشش گیاهی، وسعت مراتع و جنگل ها در حفاظت از آب و خاک خاطر نشان کرد: حفظ و ذخیره‌سازی نزولات جوی، جلوگیری از افت سریع آب سفره‌های زیرزمینی، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال، فرآیند اجرای آبخیزداری است.

نجفی با بیان اینکه مقابله با خشکسالی، توسعه و بهبود کیفیت و کمیت آب‌های زیرزمینی در کنار بهبود و توسعه زیست گاه‌های جنگلی، مرتعی و پناهگاه‌های حیات وحش از دیگر پیامد‌های عملیات آبخیزداری در لرستان است، بر لزوم توسعه حوزه‌های آبخیز در سطح استان تاکید کرد