فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر از آمادگی کامل نیروهای منابع طبیعی برای مقابله با هرگونه حریق در سطح جنگل ها و مراتع خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر، حسن عسکری با اشاره به افزایش ناگهانی دما افزود: بدلیل خشک شدن سطح جنگل ها و مراتع و از دست رفتن رطوبت زمین هر گونه سهل انگاری می تواند فاجعه عظیمی برای منابع طبیعی ایجاد نماید.

وی ادامه داد: برای مقابله با آتش سوزی تجهیزات و امکانات اطفاء حریق تا حد مقدور تهیه و در اختیار واحدهای منابع طبیعی قرار داده شده است .

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی نوشهر از مدیریت بحران استانداری مازندران درخواست کرد کارگروه اطفاء‌حریق فعال نگاه داشته و زمینه استفاده از بالگرد و استفاده از نیروهای نظامی و انتظامی را در صورت آتش سوزی فراهم نماید. 

وی همچنین از رسانه های گروهی بویژه صداو سیمای استان مازندران خواست با پخش تیزر و زیرنویس نسبت به احتمال حریق هشدارهای لازم داده شود.

سرهنگ عسکری همکاری دامداران را با منابع طبیعی خوب توصیف کرد و افزود: مسافران و رهگذرانی که به دامنه جنگل حضور می یابند با رعایت نکات ایمنی قبل از ترک جنگل نسبت به خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی نوشهر گفت: کد 1504 امداد جنگل آماده دریافت پیامهای مردمی است.