معاون وزیرجهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور با تاکید بر احیا و حفظ پوشش گیاهی، گفت: برای ساخت مسکن، حق واگذاری زمین‌های جنگل را به کسی نداریم و کسی حق خانه سازی در عرصه ملی را ندارد.

خلیل آقایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ظهر امروز(16تیر) در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری ماسال برگزار شد، اظهار کرد: از پیروزی انقلاب تا کنون رمز موفقیت ما وحدت کلمه بوده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام و قرآن به فرموده امام راحل هیچ غلطی نمی‌توانند کنند، افزود: خدمت و همراهی با مردم رمز اتحاد و پیروزی در برابر دشمنان است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از سیلاب، فرسایش خاک و پر آب بودن چشمه و قنات و رود باید پوشش گیاهی داشته باشیم و از ساخت و ساز در جنگل ها خودداری کنیم.

رئیس سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه برای ساخت مسکن، حق واگذاری زمین‌های جنگل را به کسی نداریم، اظهار کرد: کسی حق خانه سازی در عرصه ملی را ندارد.

آقایی افزود: زمین مربوط به شهری را در قالب طرح جامع شهری تصویب و در اختیار راه و شهرسازی قرار می‌دهیم، اگر شهری توسعه پیدا کرد و بخشی از جنگلها هم در شهر واقع شدند مانعی ندارد اما حق تخریب جنگل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هر روستایی که وزارت کشور آن را روستا قلمداد کند و کد داشته باشد، متولی بود و نبودش با وزارت کشور است و بنیاد مسکن هم طرح هادی را در آن اجرا می‌کند، گفت: داخل طرح جنگل داری هم روستا وجود دارد، جنگل اگر در طرح هادی روستاها هم باشد باز باید جنگل باقی بماند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یک سری از زمین‌های منابع طبیعی در قالب مصوبه برای طرح گردشگری، کشاورزی و دامداری واگذار می‌شود.

آقایی با اشاره به ساخت و سازهای مسکونی، خاطرنشان کرد: اگر سابقه ساخت در آنجا باشد عکس‌های هوایی و مدارک قانونی که مدیران ما را توجیه می‌کند، مشکلی نیست اما اگر می‌خواهد جدیدا بسازد باید تابع قوانین باشد.