استاندار البرز از میز خدمت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و روند خدمات دهی آن به مراجعان، به صورت سرزده بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به نقل از ایلنا، محمدعلی نجفی؛ استاندار، امروز در بازدید سرزده از روند اجرای میز خدمت در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با تاکید بر اینکه میز خدمت، طرحی نمادین نیست و باید به معنای حقیقی در راستای تسهیل در ارائه خدمات به مردم اقدام کند، افزود: از این طریق می توان با تجمیع خدمات، مطالبات ارباب رجوع را محقق کرد.

استاندار البرز ادامه داد: بخشنامه ها باید جنبه عملیاتی داشته باشند و اجرای نمادین طرح های همچون میز خدمت فاقد ارزش و اعتبار است.

نجفی گفت: میزخدمت در ادارات و سازمان ها باید با حضور خبره ترین کارشناس اداره شود چراکه متصدی این میز باید به تمامی خدمات سازمان اشراف کافی داشته و پاسخگو باشد.

وی افزود: دستگاه ها باید فرایندهای اداری خود را بدرستی احصا کرده و در قالبی تعریف کنند که بتوان از طریق آن در کمترین زمان ممکن خدمات تجمیع شده را به ارباب رجوع ارائه داد.

نجفی با تاکید بر ضرورت روانسازی خدمات در ادارات و دستگاه ها افزود :سرگردانی ارباب رجوع در اتاق های ادارات و دستگاه ها تبعات خوبی در پی ندارد.

حامد فرضی؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز در ارائه گزارشی از روند خدمت رسانی در میز خدمت گفت: طبق ابلاغیه دولت از اول تیرماه تمام دستگاه‌ها و ادارات موظف بودند که میز خدمت را با حضور کارشناسان ادارات برنامه ریزی نموده تا خدمت رسانی به ارباب رجوع سریع و آسان صورت پذیرد.

وی تاکید نمود، در این فرآیند از کارشناسان خبره معاونت های مجموعه معاونت های این اداره کل به منظور پیگیری و تسریع روند مطالبات مراجعین استفاده شده است.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز با اشاره به این موضوع که در این فرآیند خدمت رسانی از کارشناسان خبره معاونت های این اداره کل به منظور پیگیری و تسریع روند مطالبات مراجعین بهره بردیم، در راستای ویژگی های طرح میز خدمت افزود: کاهش هزینه ها، صرفه جویی در وقت، ارتقاء کمی و کیفی خدمات به مردم و تسریع در امر خدمت رسانی، ارتقاء بهره وری و ارتقاء میزان رضایت مندی ارباب رجوع از ویژگی های میز خدمت می باشد و با فراگیر شدن این طرح در ادارات، مراجعین می تواند، خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.