رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در برنامه برکت بر استقبال گسترده و مشارکت جدی مردم در موضوع آبخیزداری تآکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات جهاد کشاورزی، ضبط هفتمین برنامه استودیو کشاورز با حضور مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز چهارشنبه  هفدهم مردادماه کلید خورد.

 

در این گفتگوی تلویزیونی، مهندس آقایی اظهار داشت: امروزه استقبال بسیار گسترده و مشارکت جدی مردم را در بحث آبخیزداری و بیابان‌زدایی در کشور شاهد هستیم و فعالیت‌های آبخیزداری در واقع درمان درد جامعه‌ محسوب می‌شود.

وی همچنین به باور عمیق و حمایت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس شورای اسلامی از طرح‌های مبارزه با خشکسالی و آبخیزداری کشور اشاره کرد و افزود: تکلیف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در این حوزه سنگین است.

در ادامه‌ گفتگو رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به طرح کاداستر و اسناد اراضی ملی و کشاورزی کشور، درخصوص طرح تنفس و تداوم آن نیز صحبت کرد..

وی همچنین به نقش تشکل‌ها و جوامع محلی برای حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی اشاره کرد و تقدیر و حمایت از محیط بانان و جنگل‌بانان را امری مهم و قابل پیگیری در دولت دانست.

لازم به یاد آوری است، گروه تلویزیونی دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی معاونت آموزش و ترویج، پس از ضبط برنامه‌های مصاحبه تلویزیونی در استودیو کشاورز، ضمن فیلمبرداری از لوکیشن‌های معرفی شده توسط معاونت‌ها و سازما‌ها، نسبت به تدوین و پخش برنامه های خود در اولین فرصت اقدام خواهد کرد.