رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بروجرد با اعلام این خبر گفت: در چهار ماه نخست سال جاری 131 هکتار از اراضی ملی در بروجرد با حکم قضایی رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، امیرثقلینی اظهار کرد: برخی افراد سودجو و فرصت طلب با روش های مختلف اراضی ملی و منابع طبیعی را مورد خرید و فروش قرار می دهند که این عمل مصداق انتقال مال غیر است و جرم محسوب می شود.
وی ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضایی در برخورد قاطع با متخلفین به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی افزود: ارزش ریالی اراضی خلع شده بیش از سه میلیارد و 930 میلیون ریال است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد بیان کرد: خوشبختانه در خصوص صیانت از منابع طبیعی جدیت مضاعفی در شهرستان وجود دارد و با حساسیت و مشارکت مردم و همراهی دستگاه قضا اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و مراتع و نیز جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز و تغییر کاربری‌های غیر مجاز انجام گرفته است.
ثقلینی در پایان با اشاره به وظیفه همگانی در خصوص حفاظت و حراست از منابع طبیعی یاد آور شد : آحاد مردم باید در این خصوص با احساس مسئولیت اهتمام و توجه ویژه داشته و هر گونه تخلف در این حوزه را به صورت 24 ساعته با شماره تلفن رایگان 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.