نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه حمایتی محیط‌بانان و جنگل‌بانان در صحن مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، شمس‌الله شریعت‌نژاد چهارشنبه‌شب در جمع مسؤولان منابع طبیعی شهرستان عباس‌آباد با اشاره به اینکه زمان بررسی لایحه حمایتی محیط‌بانان و جنگل‌بانان هنوز مشخص نیست، گفت: مجلس نگاه مثبت در جهت حمایت از حافظان انفال دارد.
وی عملکرد اداره منابع طبیعی شهرستان عباس‌آباد را در حفاظت از منابع طبیعی و رضایت عمومی مردم مثبت و قابل دفاع ارزیابی کرد و افزود: پارک جنگلی «خرماچال» عباس‌آباد که مجری آن به خاطر عدم اجرای تعهدات کتابچه مصوب طرح با طرح دعوی منابع طبیعی قرارداد آن فسخ شد در محاکم قضایی در حال بررسی است که منتظر صدور رأی در این زمینه هستیم.
نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این پارک با مساحت 12.5  هکتار در سال 88 به مجری طرح واگذار شد که وی تاکنون از انجام تعهدات سرباز زده است.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان عباس‌آباد نیز با بیان اینکه تاکنون 13 کیلومتر از اراضی ساحلی این شهرستان از دست متجاوزان آزادسازی شد، تصریح کرد: به منظور تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های منابع طبیعی حدود 11هزار هکتار از عرصه‌های این شهرستان با نصب 330 عدد بنچ مارک تثبیت شد.
جواد جلالی‌کندلوسی گفت: نصب دوربین در نقاط حساس به منظور جلوگیری از قاچاق چوب، تهیه نقشه کاداستر اراضی جنگلی و ساحلی، احداث دو بند آبخیزداری جهت تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش بر روی رودخانه کاظم رود و تجهیز مبلمان اداری از دیگر برنامه های این اداره طی یکسال گذشته است.