مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از مجروح شدن جنگلبانان کردکوی توسط مافیای چوب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مهندس ابوطالب قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: شب گذشته، در پی اطلاع ماموران حفاظت منابع طبیعی، مبنی بر اینکه در منطقه جنگلی اطراف شهرک آزادگان کردکوی، ۲ نفر با هدف تصرف زمین، در حال قطع پی در پی درختان سوزنی برگ هستند، قرقبانان کشیک و مستقر در منطقه خود را به محل رساندند.

قزلسفلو افزود: با حضور ۳ قرقبان در محل، ۲ نفر با صورت پوشانده که در حال قطع درختان بودند با آن‌ها درگیر شده و با سلاح سرد به ۲ نفر از قرقبانان حمله کردند  که آرش مهدیان را از ناحیه دست به صورت سطحی و منصور خواجوی را از ناحیه سینه سمت چپ مجروح کرده و بلافاصله متواری شدند.

بر اساس این گزارش هر دو قرقبان پس از مداوا از بیمارستان مرخص شده‌اند.

فرمانده انتظامی گلستان نیز در این ارتباط گفت: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، مبنی بر اینکه قرقبان کردکویی، حین خدمت، با سلاح سرد متخلف دست انداز به منابع طبیعی دچار جراحت شدید شده بود وارد عمل شدند. 

سردار علی اکبر جاویدان افزود: "ماموران، پس از پیگیری سرنخ‌ها، موفق شدند ضارب را شناسایی و طی یک عملیات در مخفیگاه خود دستگیر کنند. متهم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد."