مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از اجرایی شدن عملیات آبخیزداری همچون بند سنگی ملاتی به حجم ۲۴۵۰ متر مکعب و بند گابیونی به حجم ۶۰۰ متر مکعب در حوزه سیف آباد شهرستان الشتر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- نجفی با اشاره به اینکه ساخت و تکمیل پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در کل استان در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد : عملیات مکانیکی و بیولوژیکی حوزه سیف آباد شهرستان الشتر،با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد و پنجاه میلیون تومان در حال ساخت است.

وی به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصدی این طرح ها اشاره کرد و اظهار داشت : حجم این بندها در مجموع ۳۰۵۰ متر مکعب بوده که از اوایل مهرماه سالجاری شروع شده است.

نجفی در ادامه تصریح کرد: در این پروژه اهدافی همچون جلوگیری از سیلاب، فرسایش خاک، اخذ رسوب، آبدهی چشمه ها و قنوات زیردست، جمع آوری آب های فصلی، تغذیه سفره های آبهای زیرزمینی و... دنبال می شود.

وی گریزی به دیگر عملیات بیولوژیک،اعم از چاله کنی و کپه کاری در این حوزه زد و خاطرنشان کرد: عملیات کپه کاری مراتع با ۱۵۰ هکتار، عملیات جنگل کاری اقتصادی با ۴۳۰ هکتار ، قرق با ۴۰۰ هکتار و نهال کاری با ۷ هکتار در حال اجرا است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در پایان با بیان اینکه، پیشرفت فیزیکی عملیات کپه کاری صد در صد بوده است تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این طرح ها خواهیم بود.