مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل حفظ منابع طبیعی و حراست از آب و خاک را وظیفه همگانی و ملی عنوان کرد.

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان این مطلب در نماز جمعه شهر لاهرود گفت: تاکیدات و سفارشات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری اراضی ملی راهگشا و اقدامی موثر برای حراست از سرمایه های ملی می باشد.
وی افزود: پیشگیری از تعدی و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی به عنوان یک عنصر مهم محسوب شده و دولت نسبت به این موضوع حساسیت داشته و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام بر می دارد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شناسایی دقیق و سنددار کردن تمامی اراضی دولتی و تعیین دقیق مستثنیات موجب پیشگیری از پدیده زمین خواری و تعدی به منابع ملی شده و با در دستور قرار گرفتن این مهم وضعیت اراضی ملی و منابع طبیعی مشخص می گردد.
هدایت جلب مشاركت‌هاي مردمي، استفاده از دانش و ظرفيت نيروهاي بومي محلي را بسيار ضروري، مهم و موثر در حفاظت از منابع طبيعي برشمرد و اظهار داشت: بهترين حفاظت کننده عرصه های منابع طبيعي خود مردم هستند كه نقش اساسي و كليدي در حفظ اين مواهب الهي دارند.
وی افزود: امسال یکی از اولویت های ما موضوع آبخیزداری است چرا که برای نخستین بار و با عنایت مقام معظم رهبری اعتبار خوبی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری در نظر گرفته شده است که در این خصوص در 11 حوزه آبخیز استان در تمامی شهرستان‌ها این پروژه‌ها با یک برنامه‌ریزی و طراحی مناسب اجرا می‌شود که عملیات بیولوژیکی به صورت صد در صد اجرا شده و عملیات مکانیکی نیز 70 درصد اجرا شده که در شهرستان مشگین شهر در 2 حوزه عملیات آبخیزداری در حال اجراست.
افزودنی است در محل مصلای شهر لاهرود که بهره‌برداران منطقه لاهرود حضور داشتند مسائل و مشکلات در حوزه منابع طبیعی از طرف بهره‌برداران مطرح و پاسخ‌های لازم توسط مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ارائه و برای رفع مشکلات مطرح شده در چهارچوب و مقررات قول مساعد داده شد.